Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook nezostal svojej povesti nič dlžný. Po ničivom sobotňajšom zemetrasení na Haiti s magnitúdou 7,2 prisľúbil, že sa tamojším obyvateľom pokúsi spolu s technologickým gigantom aspoň trochu pomôcť.

Epicentrum živelnej katastrofy bolo podľa USGS približne 13 kilometrov od Saint-Louis Du Sud a v hĺbke 10 km. V nedeľu ráno úrady informovali, že v tejto oblasti zahynulo najmenej 304 ľudí, pričom ďalších 1 800 bolo zranených. – uvádza Sky News.

- Reklama -

V súčasnosti sú však k dispozícii aktuálnejšie dáta, ktoré žiaľ hovoria o 1 200 mŕtvych a viac ako 5 700 zranených – uvádza CNN.

Predseda vlády Ariel Henry vyhlásil po týchto udalostiach stav núdze v trvaní jedného mesiaca, pretože zemetrasenie spôsobilo obrovské škody a so zemou zrovnalo hneď niekoľko miest. Podobnou silou ale v omnoho väčšom rozsahu zasiahlo Haiti zemetrasenie aj v roku 2010.

Tim Cook sa ku situácii vyjadril hneď na druhý deň ráno 

V nedeľu ráno sa ku situácii vyjadril aj CEO Apple Tim Cook skrz svoj osobný profil na sociálnej sieti Twitter. Poškodeným prisľúbil, že Apple bude po tejto ničivej udalosti finančne prispievať na záchranu a obnovu postihnutých komunít. Presnú čiastku ale z pochopiteľných dôvodov nešpecifikoval.

Na záver sa hodí doplniť, že nejde zďaleka o jedinú takúto pomoc, ktorej sa technologický gigant zúčastnil. Len nedávno pomáhal napríklad aj v Nemecku, kde ničívé záplavy spôsobili škody nepísaných rozmerov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappleinsider
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.