Podľa poslednej správy portálu The Elec chce spoločnosť Apple zmeniť spôsob výroby kamerových modulov fotoaparátu pre iPhone. Doposiaľ ich kupovala zmontované vopred, čo ju však stálo nemalé financie navyše. Po novom to skúsi opačne.

Ako odhaľuje zahraničné médium, objektívy fotoaparátov pre iPhone produkovali až do minulého roka traja dodávatelia a to LG InnoTek, Sharp a O’Film. Každý z nich mal na starosti určité percento z produkcie. Teraz sa však všetko mení a technologický gigant presúva výrobu kamerových modulov na svojho najväčšieho partnera, spoločnosť Foxconn.

Ako sme už naznačili vyššie, Apple sa spoliehalo na spôsob produkcie, kedy boli objektívy „predmontované“ a následne len vložené do skoro hotového zariadenia. Tento proces stál ale relatívne dosť peňazí a Foxconn ho vraj dokáže zrealizovať lacnejšie.

Nový kontrolný systém 

iPhone 13 ProPotrebné komponenty pre fotoaparáty sú teda zaobstarávané jednotlivo a posielané priamo k dodávateľovi, ktorý sa nedávno pochválil novým kontrolným vybavením pre tento proces od spoločnosti Hyvision System.

Ten dokáže behom extrémne krátkeho času zistiť, či sú všetky šošovky širokouhlých, ultraširokých a teleobjektívov vrátane optickej osi a obrazových senzorov zarovnané správne. Pokiaľ by neboli, používateľ by pocítil extrémne zhoršenie kvality obrazu.

Prečítajte si tiež  Potvrdené: iPhone 13 dostane skutočne technológiu, na ktorú sa všetci tešíme!

V súčasnosti ešte nie je jasné, či bude táto nová metodika použitá už v auguste 2021 na výrobu iPhonu 13. Ide o pomerne čerstvú správu a keďže tohtoročné vlajkové lode už vstúpili do procesu výroby, existuje iba polovičná pravdepodobnosť, že by sa tak stalo.

Zákazník sa však ničoho nemusí báť, pretože či už budú objektívy zmontované predtým alebo potom než prídu do Foxconnu, v oboch prípadoch musia továreň opustiť v tých najvyšších kvalitatívnych štandardoch.

Z dlhodobého hľadiska ušetrí táto zmena spoločnosti Apple niekoľko desiatok či možno stoviek miliónov dolárov!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -