CEO Apple, Tim Cook môže už čoskoro navštíviť Biely dom spolu s generálnym riaditeľom spoločnosti Microsoft, Satyom Nadellom a ďalšími vedúcimi pracovníkmi rôznych technologických firiem.

Spoločne by mali s americkým prezidentom Joeom Bidenom diskutovať o tom, ako môžu technologické spoločnosť zlepšiť kybernetickú bezpečnosť obyvateľov USA a zároveň predchádzať online útokom zo zahraničia.

Ako uvádza agentúra Bloomberg, ktorá ako prvá informovala o tomto potencionálnom stretnutí, za stôl s prezidentom by si mali sadnúť aj vrcholoví manažéri spoločností Google, Amazon, IBM, Southern Company a JPMorgan Chase.

Podľa očakávaní nie sú podrobnosti ohľadom celej udalosti známe, pretože sa majú konať pod utajením za zatvorenými dverami.

Zdroje oboznámené s touto záležitosťou však medzičasom uviedli, že Biden chce diskutovať o úsilí spoločností na zlepšení rámca online bezpečnosti vo viacerých segmentoch, vrátane bankovníctva a sektorov energetiky či vodohospodárstva.

Stretnutie nasleduje po rozsiahlych kybernetických a ransomvérových útokoch na kritickú energetickú infraštruktúru vrátane spoločnosti Colonial Pipeline Co., ako aj poskytovateľov softvéru a cloudov, ako sú Microsoft a SolarWinds Corp., ktorých sa do značnej miery dopúšťajú kybernetické skupiny so sídlom v Rusku a Číne.“ – Bloomberg

Apple žiada Donalda Trumpa aby ukončil obchodnú vojnu s Čínou. - svetapple.sk

Tim Cook sa už v minulosti niekoľkokrát stretol s bývalým americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Vo svete politiky má svoje miesto, nakoľko vedie najhodnotnejšiu technologickú spoločnosť na svete.

Prečítajte si tiež  App Store zaznamenal rekordy! To isté aj Google Play.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -