Celý svet rieši prezidenta spojených štátov, Donalda Trumpa, ktorý chce spraviť z USA opäť raz prosperujúcu krajinu. Jeho snaha prišla už počas toho, ako sa chcel stať prezidentom. Dosť ostro kritizoval Apple za to, že nevyrába svoje iPhony na domovskej pôde a sľuboval, že firmu donúti, aby sa vrátila domov a ponúkla prácu miestnym obyvateľom. Pre niekoho absurdná vec sa možno stane realitou. Čoraz viac sa o výrobe v USA hovorí a Tim Cook sa najnovšie navečeral priamo s dcérou Donalda Trumpa a jeho zástupcom. O čo ide?

Tim Cook na večeri s Ivankou Trump?

Možno vieš, možno ani nie, Donald Trump má svoju dcéru Ivanku, ktorá pracovala spolu so súčasným poradcom prezidenta Jaredom Kuschnerom na tom, aby sa jej otec dostal na post prezidenta. Tim Cook sa najnovšie zišiel práve s týmito dvoma osobami na exkluzívnej večeri v talianskej reštaurácií neďaleko bieleho domu. Tima Cooka sprevádzala viceprezidentka Apple pre životné prostredie, politiku a sociálnu iniciatívu.

- Reklama -

Toto zvláštne stretnutie prebehlo v absolútnej tajnosti a nikto zatiaľ netuší, prečo sa štvorica stretla. Nakoľko je tu ale človek, ktorý sa priamo zameriava na životné prostredie v spoločnosti Apple, môžeme predpokladať, že riešili možnosti výroby v USA, dopad na ľudí, na životné prostredie našej planéty a samozrejme na politiku. Ani jedna strana neprezradila viac. Tak či onak, Tim sa už osobne stretol aj s Donaldom Trumpom na technologickom summite minulý rok.

Dokonca si medzi sebou aj telefonovali a preberali možnosti takejto spolupráce. Tá sa postupne rysuje a vyzerá byť stále viac a viac reálna, aj keď niekomu môže prísť až absurdná. Sme zvedaví, či Apple niekedy bude vyrábať svoje iPhony v USA, pretože pokiaľ nedostane výrazne úľavy na daniach, určite sa mu to z ekonomického hľadiska neoplatí. Drahšia pracovná sila a stavanie nových továrni jednoducho nie je niečo, čo by si Apple zbytočne bralo na plecia, len aby potešilo verejnosť.

ivanka - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.