Čakanie na nový MacBook Air 2022 sa pomaly ale isto chýli ku koncu. Spoločnosť Apple oznámila, že nový MacBook Air vybavený čipom M2 bude možné objednať už od tohoto piatka 8. júla. Apple naviac uvádza, že dodávky zákazníkom a dostupnosť v predajniach sa začnú o týždeň neskôr, konkrétne v piatok 15. júla.

Prečítajte si tiež  MacBook Pro 13" s čipom M2 má prvý problém. V tomto aspekte ho poráža jeho predchodca

Odhady o príchode nového „Airka“ na trh sa tak napokon potvrdili. Redizajnovaný MacBook Air novej generácie bude možné predobjednať ako z oficiálnej stránky Apple.com, tak aj cez prémiových resellerov pôsobiacich na Slovensku. Záujem oň by mal byť obrovský. Ak teda máte v pláne kúpu nového laptopu s nahryznutým jablkom, určite si spravte predobjednávku. V najbližších týždňoch je pravdepodobné, že firma bude mať problém so splnením všetkých dodávok.

Nový MacBook Air disponuje okrem čipu M2 aj niečo väčším 13,6-palcovým displejom, notchom na štýl MacBookov Pro z minulého roka, plochejšími okrajmi a novými farebnými prevedeniami Starlight a Midnight. Notebook je vybavený nabíjaním MagSafe, vylepšenou kamerou s rozlíšením 1080p, dvoma portami Thunderbolt 3, 3,5 mm jack konektorom na slúchadlá s podporou vysokoimpedančných slúchadiel a štyrmi reproduktormi.

Zdroj: Apple

Apple uvádza, že čip M2 má v porovnaní s čipom M1 až o 18 % rýchlejší CPU, až o 35 % rýchlejší GPU a až o 40 % rýchlejší Neural Engine. Tieto údaje sa napokon potvrdili aj v prvých benchmarkoh. S čipom M2 môže byť MacBook Air nakonfigurovaný s až 24 GB unifikovanej pamäte, zatiaľ čo čip M1 podporuje maximálne 16 GB pamäte.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -