Spoločnosti Apple sa počas minulého roka veľmi dobre darilo. Aj vďaka tomu mohol byť Tim Cook (CEO) kvalitne ohodnotený. Hoci bol jeho základný plat relatívne malý, v Cupertine sú dôležité bonusy a akcie. Suma sumárom ide o druhého najlepšie zarábajúceho generálneho riaditeľa na svete, hneď po Elonovi Muskovi.

Tim Cook a jeho výplata

Pracovať na vrchnej pozícii v jednej z najväčších technologických spoločností sveta sa evidentne oplatí. S najnovšími dátami prišla agentúra Bloomberg. Tá porovnávala zárobky generálnych riaditeľov najväčších firiem. Na prvom mieste sa udržiava vizionár Elon Musk. V roku 2019 sa mu podarilo zarobiť neuveriteľných 595,3 milióna amerických dolárov. CEO Apple je hneď na druhom mieste. Ak by sme ale zrátali všetky jeho prjímy, dostali by sme skoro 4x nižšiu sumu.

- Reklama -

Tim Cook zarobil v roku 2019 až 133,7 milóna amerických dolárov. Je zaujímavé, že v Apple jeho plat predstavoval len „malú čiastku“ a to cca 3 milióny amerických dolárov. 7,7 milióna získal na bonusoch za dosiahnuté výsledky a až 122,2 miliónov na bonusoch v podobe akcií, ktoré v súčasnosti dosahujú rekordy. Je nutné podotknúť, že Cook si veľmi dobre uvedomuje hodnotu týchto peňazí a ani zďaleka si ich všetky nenecháva sám pre seba. Počas celého roka je účastníkov najrôznejších filantropických projektov, cez ktoré podporuje rôzne charity atď…

Posledná rana pre WWDC 2020? Okres Santa Clara ju neodporúča organizovať.
Toľkoto zarobil CEO Apple v roku 2019. Predbehol ho iba Elon Musk.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.