Spoločnosť TSMC patrí k najväčším figurantom dodávateľského reťazca firmy Apple. Zdá sa, že popredný výrobca čipov sa zmieta v nečakaných problémoch. Generálny riaditeľ spoločnosti TSMC varoval, že produkcia lacných čipov starších generácií ovplyvňuje výrobu nových čipov. Môže za to masívny dopyt po kremíku, ktorý by sa mohol využiť na výrobu pokročilejšej technológie. Dodávateľský reťazec je však kvôli tejto situácii poriadne vyťažený.

Prečítajte si tiež  TSMC potvrdzuje, že iPhone 13 je extrémne úspešný. Darilo sa mu aj v júli

Partneri a členovia dodávateľského reťazca spoločnosti Apple sa stretávajú s problémom vo výrobe, ktorý spôsobuje celosvetový nedostatok čipov. Okrem nedostatku materiálov a kvalifikovanej pracovnej sily sa na zoznam pridáva aj preťaženie vo výrobe čipov starších generácií. Neschopnosť priemyslu udržať krok s výrobou čipov však ovplyvňuje aj iné odvetvia mimo produkcie spotrebnej elektroniky.

Kríza s čipmi naďalej pretrváva

Generálny riaditeľ spoločnosti TSMC C. C. Wei na technologickom sympóziu povedal, že pretrvávajúci dopyt po lacných čipoch brzdí výrobu v iných kľúčových segmentoch dodávateľského reťazca. Vzhľadom na tento fakt je ale možné, že práve výroba drahších a pokročilejších komponentov si vyslúži vyššiu cenovku.

Čip vyrobený 5nm technológiou v ruke
Zdroj: Bloomberg

Ostatní významní hráči v odvetví majú naďalej problémy s nedostatkom, čo sa odráža na náraste nevybavených a meškajúcich objednávok. Tento trend sa napokon môže odraziť aj v prípade nových zariadení zo stajne jablkovej spoločnosti.

Spoločnosť Apple ale ťaží z úzkeho vzťahu s TSMC, keďže je jedným z jej najväčších zákazníkov, preto ju kríza čipov ovplyvňuje menej ako ostatné firmy. Kríza by však stále mohla ovplyvniť dopyt spoločnosti Apple po lacnejších čipoch, ktoré používa vo svojich produktoch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here