Spoločnosť TSMC, ktorá je výhradným dodávateľom procesorov pre spoločnosť Apple predpovedá, že jej tržby v treťom štvrťroku 2022 dosiahnu nové maximá. Zatiaľ čo v rovnakom období minulý rok dosiahla 14,88 miliardy dolárov, v súčasnosti to bude čiastka v rozmedzí od 19,8 – 20,6 miliardy dolárov. Ako ďalej poznamenáva TSMC, tento úspech spôsobil do veľkej miery aj iPhone 13, o ktorý je vo svete stále veľký záujem. Aj preto sa výrobné linky pre komponenty určené na tento model zatiaľ nezastavili.

Ako doplnila agentúra Reuters, TSMC nadväzuje na „vynikajúce výsledky za obdobie apríl – jún, ktoré zdôraznili odolný dopyt uprostred krízy v oblasti čipov spôsobenej pandemickým predajom smartfónov a notebookov“.

Prečítajte si tiež  Siri by mohla byť geniálna. Škoda, že stále nevie po slovensky

Podľa média má byť fantastický finančný výsledok spoločnosti TSMC do značnej miery spojený aj s vysokým dopytom po minuloročnom iPhone 13, o ktorý je vo svete aj napriek blížiacemu sa koncu životného cyklu stále silný dopyt.

Nekazí to dokonca ani vysoká miera inflácie či stále rastúce obavy z hospodárskej recesie. Na spoločnosť Apple akoby tieto faktory v súčasnosti nemali žiaden vplyv.

iPhone 13 sa vraj veľmi dobre predával aj v júli 

Apple iPhone 13 Midnight (čierny) v ruke používateľa pri západe slnka
Apple iPhone 13 Midnight (čierny) 2022 – Foto: Unsplash / Tha Nguyen

Dva zdroje z dodávateľského reťazca technologického giganta pre agentúru Reuters potvrdili, že predajom iPhonu sa „v júli naďalej darilo aj napriek citeľným známkam oslabenia dopytu na trhu iných výrobcov smartfónov“.

Podobne by podľa viacerých analytikov mal v tomto trende pokračovať aj pripravovaný iPhone 14, ktorý príde v septembri. Zariadenie bude síce o niečo drahšie, no to potencionálnych záujemcov nemá odradiť od jeho nákupu.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 nastavení fotoaparátu pre iPhone 13, o ktorých musíte vedieť

Obrovskú používateľskú skupinu bude mať potom spoločnosť Apple v Číne, kde sa dnes darí iPhonu 13. Tamojší obyvatelia si tieto produkty obľúbili aj napriek tomu, že sú podstatne drahšie ako riešenia od tamojších výrobcov.

Chystáte sa na nákup nového iPhonu v dohľadnom čase aj vy? Dajte nám vedieť do komentára, či si kúpite iPhone 14 alebo vám vystačí aj minuloročný iPhone 13. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -