Už dlhé roky sa stretávame s tým, že nové produkty od spoločnosti Apple spoznávame dávno pred ich uvedením na trh. Dôvodom sú úniky informácií, ktoré pochádzajú z rôznych kruhov či dodávateľských reťazcov.

Tento stav nie je podľa technologickej spoločnosti vôbec ideálny a v poslednom období sa voči nemu pokúsila neúspešne bojovať. Tim Cook teraz rozoslal svojim pracovníkom e-mail, v ktorom ich informuje, že sa mu úniky ani trochu nepáčia a v prípade vypátrania „zradcov“ bude firma konať nekompromisne.

- Reklama -

Podľa jeho vlastných slov do spoločnosti Apple nepatria takí ľudia, ktorí vynášajú informácie. Tieto osoby sa však majú nachádzať aj v tých najvyšších kruhoch, čo je celkom prekvapivé. Dôkazom je stretnutie vysokopostavených pracovníkov spoločnosti Apple, ktoré sa konalo ešte pred predstavením iPhonu 13.

Práve z neho sa ku novinárom dostali informácie, ktoré mali zostať utajené až do začiatku predaja. Tim Cook cíti, že sú mnohí zamestnanci z tejto situácie frustrovaní a tak vynakladá maximálne možné úsilie, aby to zmenil.

Utajiť niektoré skutočnosti je skoro nemožné 

7 zaujímavých faktov o Apple Parku, ktoré si nevedel titulka - svetapple.sk
7 zaujímavých faktov o Apple Parku, ktoré si nevedel titulka – svetapple.sk

Treba si však uvedomiť, že spoločnosť Apple aktuálne zamestnáva tisíce ľudí naprieč rôznymi krajinami, ktorí pracujú na desiatkach rôznych produktoch.

Prečítajte si tiež  Existuje parameter, kde iPhone 13 mini prekoná iPhone 12 Pro Max v oblasti výdrže batérie

Taktiež tu máme ešte rozsiahle dodávateľské reťazce s obrovským množstvom pracovníkov a pri tak veľkých masách ľudí je skutočne ťažké utajiť existenciu niektorých technológií alebo produktov, na ktoré sa aktuálne sústredí vývoj či testovanie.

Situácia je teda vážna a ak si chcete prečítať celú e-mailovú správu od Tima Cooka určenú zamestnancom (ktorá taktiež unikla na internet), v originálnom znení sme ju skopírovali pod tento odstavec:

Dear Team,

It was great to connect with you at the global employee meeting on Friday. There was much to celebrate, from our remarkable new product line-up to our values driven work around climate change, racial equity, and privacy. It was a good opportunity to reflect on our many accomplishments and to have a discussion about what’s been on your mind.

I’m writing today because I’ve heard from so many of you were were incredibly frustrated to see the contents of the meeting leak to reporters. This comes after a product launch in which most of the details of our announcements were also leaked to the press.

I want you to know that I share your frustration. These opportunities to connect as a team are really important. But they only work if we can trust that the content will stay within Apple. I want to reassure you that we are doing everything in our power to identify those who leaked. As you know, we do not tolerate disclosures of confidential information, whether it’s product IP or the details of a confidential meeting. We know that the leakers constitute a small number of people. We also know that people who leak confidential information do not belong here.

As we look forward, I want to thank you for all you’ve done to make our products a reality and all you will do to get them into customers’ hands. Yesterday we released iOS 15, iPadOS 15, and watchOS 8, and Friday marks the moment when we share some of our incredible new products with the world. There’s nothing better than that. We’ll continue to measure our contributions in the lives we change, the connections we foster, and the work we do to leave the world a better place.

Thank you,

Tim

Môže ťa zaujímať
- Reklama -