Naši severní susedia sa už čoskoro dočkajú skutočnej chuťovky, ktorú ocení každý nadšenec spoločnosti Apple. V Poľsku vznikne nové múzeum s vyše 1500 exponátmi, ktoré budú venované technologickému gigantovi z Cupertina.

Prečítajte si tiež  Youtuber poslal do Cupertina AirTag a Apple mu odpísalo. Zopakoval to aj Slovák Dávid

Vystavené kúsky nachádzajúce sa v múzeu budú poukazovať na vývoj a evolúciu jablkovej firmy naprieč jej celou históriou. Podľa Krzysztofa Grochowskeho, ktorý pôsobí ako hlava manažmentu vo firme Japko, bude múzeum zoskupovať najväčšiu zbierku svojho druhu na celom svete.

- Reklama -

Okrem množstva pôvodných kusov, ktoré poukazujú na vývoj produktov, sa návštevníci môžu tešiť aj na množstvo prototypov a konceptov. Samozrejmosťou sú modely všetkých počítačov Mac, iPhony, iPady a množstvo k nim vytvorených periférií. No najcennejším kúskom bude určite replika pôvodného Apple 1, ktorú podpísal samotný spoluzakladateľ firmy Steve Wozniak.

Apple muzeum

Apple múzeum bude situované v komplexe Fabryka Norblina, ktorý sa nachádza neďaleko Varšavy. Ak sa teda niekedy ocitnete v tamojších končinách, nemali by ste si nechať túto unikátnu zbierku ujsť. Otvorenie múzea je naplánované na jeseň tohto roka.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -