Naši severní susedia sa už čoskoro dočkajú skutočnej chuťovky, ktorú ocení každý nadšenec spoločnosti Apple. V Poľsku vznikne nové múzeum s vyše 1500 exponátmi, ktoré budú venované technologickému gigantovi z Cupertina.

Prečítajte si tiež  Youtuber poslal do Cupertina AirTag a Apple mu odpísalo. Zopakoval to aj Slovák Dávid

Vystavené kúsky nachádzajúce sa v múzeu budú poukazovať na vývoj a evolúciu jablkovej firmy naprieč jej celou históriou. Podľa Krzysztofa Grochowskeho, ktorý pôsobí ako hlava manažmentu vo firme Japko, bude múzeum zoskupovať najväčšiu zbierku svojho druhu na celom svete.

Okrem množstva pôvodných kusov, ktoré poukazujú na vývoj produktov, sa návštevníci môžu tešiť aj na množstvo prototypov a konceptov. Samozrejmosťou sú modely všetkých počítačov Mac, iPhony, iPady a množstvo k nim vytvorených periférií. No najcennejším kúskom bude určite replika pôvodného Apple 1, ktorú podpísal samotný spoluzakladateľ firmy Steve Wozniak.

Apple muzeum

Apple múzeum bude situované v komplexe Fabryka Norblina, ktorý sa nachádza neďaleko Varšavy. Ak sa teda niekedy ocitnete v tamojších končinách, nemali by ste si nechať túto unikátnu zbierku ujsť. Otvorenie múzea je naplánované na jeseň tohto roka.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -