Zdá sa, že Španieli idú s dobou a snažia sa čo najviac zjednodušiť život svojim obyvateľom, ktorí vlastnia iPhone. Po novom už bude defaultná iOS aplikácia Wallet (Peňaženka) podporovať funkciu pridania digitálneho COVID preukazu, čo zjednoduší cestovanie.

Celý proces pridávania je samozrejme veľmi jednoduchý a zvládne ho každý obyvateľ krajiny. Stačí si len vyplniť potrebný certifikát na tejto internetovej stránke a následne sa niekoľkými kliknutiami dostať až ku možnosti, kedy ho vložíte do aplikácie Wallet. S ňou sa následne preukážete všade, kde je to potrebné.

Na Slovensku máme za týmto účelom k dispozícii aplikáciu GreenPass, ktorá taktiež dokáže odložiť váš digitálny certifikát o očkovaní priamo do zariadenia. Používanie však nie je také jednoduché, ako v rámci Peňaženky.

‎GreenPass
‎GreenPass
Developer: Slovensko IT a.s
Price: Free

Existuje samozrejme alternatíva, ktorá vám pomôže. Pomocou postupu, ktorý sme opisovali v tomto článku si dokážete pridať digitálny COVID PASS aj do svojej peňaženky na iPhone. Všetko funguje na princípe QR kódu, takže by s jeho skenovaním nemal byť problém.

Digitálny Covid PasNiektorí policajti alebo vojaci však nemusia podobný trik s aplikácou Wallet poznať a preto by ste mali mať vždy po ruke aj digitálny certifikát uložený v e-mailovej schránke, prípadne v aplikácií GreenPass. To pre prípad, že by vznikol problém…

Prečítajte si tiež  Zamestnanci Apple sa vrátia do kancelárie až v roku 2022
Môže ťa zaujímať
- Reklama -