Keď spoločnosť Apple minulý rok predstavila AirTag, množstvo ľudí okamžite napadlo, či toto zariadenie bude vhodné aj na sledovanie domácich zvierat. Technologických gigant vtedy oznámil, že AirTag slúži len na vyhľadávanie stratených predmetov, takže použitie akýmkoľvek iným spôsobom nie je vhodné.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Na základe týchto vyjadrení však spoločnosť PetSmart prišla s podobným nápadom a vytvorila svoj vlastný sledovací prívesok s názvom YIP. Ten propaguje ako zariadenie, ktoré „vám pomôže nájsť najcennejšie veci vo vašom živote“.

Integrácia so službou Find My 

PetSmart

Po dizajnovej stránke je prívesok plne prispôsobiteľný a dokonca sa naň dá aj gravírovať. Človek si sem teda môže dať meno domáceho maznáčika alebo aj kontaktné údaje v prípade, že ho nájde niekto cudzí.

Čo je ale oveľa dôležitejšie, zariadenie YIP Smart Tag obsahuje aj moderné inteligentné funkcie. Vďaka integrácii so sieťou Find My môžete sledovať svojho psa alebo mačku prostredníctvom aplikácie Find My na iPhone alebo iPade.

Akonáhle sa váš domáci miláčik priblíži ku niekomu, kto má iPhone, automaticky sa zaregistruje do siete Find My a vy uvidíte jeho polohu. Nie je to síce presné ako GPS sledovanie, no určite sa s tým dá veľmi dobre pracovať.

Cena a dostupnosť 

PetSmart

Inteligentný štítok YIP si môžete objednať na webovej stránke PetSmart za 34,99 $ (cca 31 €) v ružovo-zlatom alebo čiernom farebnom variante. Výrobca uvádza, že je vodotesný a odolný voči poveternostným vplyvom. Taktiež obsahuje jednoduchý krúžok na pripevnenie k obojku.

Zariadenie bude zatiaľ dostupné len na trhu v USA, no podľa všetkého je len otázkou času, kým sa rozšíri do celého sveta a teda aj na Slovensko. Nám nezostáva v tejto chvíli nič iné ako čakať. Brali by ste takýto gadget?

Prečítajte si tiež  Test: Výdrž batérie v AirTagu je impozanzná. Takto sa jej stav zmenil po 9 mesiacoch používania!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -