Apple už pred dvoma rokmi začal s takzvanou odstávkou iTunes Connect, ktorá počas vianočných prázdnin, ktoré v tomto prípade trvajú od 23.-27. decembra nedovoľovala vývojárom nijako zasahovať do aplikácií, ktoré sú v obchode AppStore, a rovnako tak nedovoľovala používateľom sťahovať žiadne aktualizácie, pretože skrátka žiadne nepribudli. Táto odstávka ale našťastie nebude mať vplyv na sťahovanie aplikácií, v tomto prípade bude všetko fungovať po starom.

Cez Vianoce si nebudeš môcť aktualizovať aplikácie

Pokiaľ patríš medzi vývojárov iOS, MacOS prípadne WatchOS a tvOS aplikácií, teraz by si mal mať uši na stopkách. Apple totižto aj tento rok prevedie odstávku iTunes Connect, kvôli ktorej nebudeš môcť svoje aplikácie aktualizovať, zasahovať do nich a rovnako tak ponúkať zľavy či meniť ceny. Rovnako tak táto odstávka bude platiť aj pre majiteľov vyššie menovaných platforiem. Títo zas nebudú mať čo aktualizovať, avšak sťahovania sa odstávka netýka, Apple bude lámať cez Vianoce rekordy.

Celé by to malo trvať od 23. do 27.12, tak ako minulý a predminulý rok. Táto zmena rovnako platí aj pre všetkých vydavateľov iBooks Store. Čo z toho teda plynie pre nás bežných ľudí? V podstate nič výnimočné a tiež nič, čo by sa nás nejakým extra spôsobom dotklo. 5 dni skrátka nebudú dostupné aktualizácie, z čoho sa samozrejme svet nezrúti. Čo je trošku škoda, dostupné by nemali byť ani zľavy, to ale tiež nie je nič, bez čoho by sme nevedeli žiť. Počas tejto odstávky neočakávaj v AppStore ani žiadne nové aplikácie, rovnako tak nečakaj, že nejaké zmiznú.

AppStore - svetapple.sk

Pre vývojárov táto informácia znamená to, že pokiaľ chcú do Vianoc niečo na svojich aplikáciach zmeniť, pridať do nich nové funkcie prípadne opraviť chyby, musia sa poponáhľať do 22.12.2016 23:59 ináč to proste nepôjde. Akonáhle sa iTunes Connect zase sprístupní pre nás všetkých pravdepodobne budeme zahltený hneď ráno, 28.12 desiatkami aktualizácií a rovnako tak sa k nám zase dostanú obľúbené zľavy či aplikácie zadarmo. Nevieme, čo Apple sleduje podobným činom, ale vlastne to nie je ani nijako dôležité. Dôležité skrátka je, že o tom už vieš, a že ťa nič cez Vianoce neprekvapí.

Ako sme už vyššie písali, odstávka nebude mať vplyv na nakupovanie a sťahovanie aplikácií či iného obsahu z internetových obchodov Applu, dotknúť sa to teda nás vlastne ani nemá príliš ako. Zbystriť uši by mali v tomto prípade hlavne vývojári.

Prečítajte si tiež  NÁVOD: Ako nastaviť na iPhone vlastné zvonenie? Dá sa to zadarmo bez iTunes

AppStore - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Juraj Hallon
Ahoj, som Juraj, spolumajiteľ svetapple.sk. Pohybujem sa vo svete internetového biznisu už takmer 10 rokov. Venujem sa hlavne biznisovému rozvoju nášho firemného portfólia, spravujem ho technicky a tiež som sporadickým autorom niektorých článkov.