Spoločnosť Apple dlhodobo spolupracuje s charitatívnou organizáciou (RED), ktorá zbiera finančné prostriedky s cieľom odstrániť HIV/AIDS vo viacerých afrických krajinách. Dnes oslavuje firma 15. výročie spoločnej kooperácie. Počas uplynulých rokov sme mohli byť svedkami predstavenia desiatok zariadení a kusov príslušenstva, z ktorých výťažok putuje práve na boj proti HIV.

Prečítajte si tiež  Kúpou červeného (PRODUCT) RED zariadenia, prispievate na boj s koronavírusom.

Spoločnosť (RED) dnes zdieľala video zdôrazňujúce partnerstvo s gigantom z Cupertina, vďaka ktorému sa predajom zariadení a príslušenstva (PRODUCT)RED vyzbieralo takmer 270 miliónov dolárov. Prostredníctvom darov spoločnosti Apple mohla spoločnosť (RED) osloviť milióny ľudí so svojimi vzdelávacími, ošetrovacími a liečebnými službami.

Keďže hrozí, že COVID naruší doterajší pokrok v boji proti AIDS, spoločnosť Apple zapája svojich zákazníkov do boja proti obom pandémiám.  To chce docieliť rôznymi akciami prostredníctvom App Store, integrácie Apple Pay a zapojením svojich zamestnancov.

Zvyčajne výnosy z nákupov zariadení (PRODUCT)RED putujú do Globálneho fondu na boj proti AIDS, no v rokoch 2020 a 2021 Apple presmerovalo 100 % oprávnených výnosov na podporu programu COVID-19 a na zabezpečenie podpory zdravotníckych systémov v Afrike ohrozených pandémiou.

Vlastníte niektoré zo zariadení s označením (PRODUCT)RED? Na ktorý produkt z tohoto line-upu si spomínate najviac? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJYouTube
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.