Apple berie aktuálnu situáciu mimoriadne vážne. Dnes sa rozhodlo urobiť ďalší krok, pomocou ktorého chce bojovať proti koronavírusu. Pokiaľ ste si doteraz kúpili (PRODUCT) RED zariadenie, určité percento bolo odvedené na boj proti HIV/AIDS. Od dnešného dňa však tieto peniaze putujú do boja proti COVID-19.

(PRODUCT) RED

Aktuálna situácia si vyžaduje rýchle a efektívne riešenia. Apple začalo cieliť prostriedky, ktoré doteraz putovali na boj proti HIV/AIDS na iný závažný problém, COVID-19. Globálna pandémia si vyžiadala už obrovské množstvo nakazených a takisto aj obetí po celom svete. Aj to je dôvod, prečo sa treba v tejto chvíli sústrediť na riešenie tohto problému.

Jablková spoločnosť oznámila, že v spolupráci s (RED) presmeruje 100% všetkých výnosov, ktoré získajú kúpou červených produktov (PRODUCT) RED na boj s koronavírusom. Táto zmena bude nateraz platná až do 30. septembra 2020.

Apple tvrdí, že nový mechanizmus bude prinášať podporu predovšetkým pre krajiny s najviac ohrozenými zdravotnými systémami. Hneď potom, ako sa podarí situáciu aspoň trochu stabilizovať a zvládať, mechanizmus sa automaticky presmeruje naspäť, na boj proti HIV/AIDS. Ani toto ochorenie netreba podceňovať.

Za vyzbierané peniaze, ktoré zaplatia zákazníci za iPhone, príslušenstvo a iné produkty budú postupne nakupované v prvom rade ochranné prostriedky, testy, laboratórne vybavenie, komunikácia v ohrozenej oblasti v rámci bezpečnosti, podpora dodávateľských reťazcov a podobne. Máte doma nejaké Apple produkty?

Kúpou červeného (PRODUCT) RED zariadenia, prispievate na boj s koronavírusom.
Kúpou červeného (PRODUCT) RED zariadenia, prispievate na boj s koronavírusom.
Prečítajte si tiež  Apple vydalo aktualizáciu watchOS 9.6. S jej inštaláciou určite neváhajte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.