3. Apple TV4K ako ideálny darček od Apple do 300€…

tvOSStreamovacie set-top boxy začínajú byť čoraz populárnejšie. Ľudí baví to, ako si môžu bleskovou rýchlosťou premietať obsah na televízor aj bez prítomnosti svojho iPhonu.

Nové televízory už v sebe majú zakomponovanú aj funkciu AirPlay + aplikácie ako Netflix, Apple TV, YouTube a podobne. Ponúkajú ich niektoré produkty od Samsungu, LG a ďalších výrobcov. Bavíme sa však predovšetkým o moderných zariadeniach za stovky až tisíce eur. Na starších modeloch sa musíte spoliehať na iné riešenie.

Pokiaľ máte v pláne potešiť svojho blízkeho, Apple TV4K je skvelá cesta ako to urobiť. Už z názvu je jasné, že tento set-top box podporuje aj prehrávanie filmov či seriálov v tej najvyššej kvalite. Okrem toho je v ňom zakomponovaný výkonný procesor A12 Bionic a vďaka šikovnému ovládaču si tu môžete zahrať hry cez Apple Arcade.

K dispozícii sú momentálne tri možnosti pri výbere Apple TV. Tou prvou je Apple TV HD, ktorá pochádza ešte z roku 2015 a ponúka zastaralý čip A8. Napriek tomu funguje aj dnes a na streamovanie obsahu dokonalo stačí. Zariadenie zoženiete od cca 150,00 €.

Druhou možnosťou pri výbere Apple TV je šiesta generácia s označením 4K. Tá už prehráva obsah vo vysokej kvalite, disponuje čipom A10 Fusion a v rámci najlacnejšej ponuky vás vyjde na cca 165,00 €.

Poslednou voľbou je najnovšia Apple TV 4K, ktorá bola uvedená na trh začiatkom roka 2021. Toto zariadenie má vyššie spomínaný procesor A12 Bionic a jeho výberom si zabezpečíte ešte dlhotrvajúcu podporu zo strany spoločnosti Apple. Jeho základná cena sa pohybuje na úrovni cca 180,00 €.

2. Apple Watch SE zaručene potešia každého!

Tmavý ciferník Apple Watch
Zdroj: Shutterstock

Apple je lídrom v oblasti výroby inteligentných hodiniek a aj preto sa rozhodol portfólio týchto produktov minulý rok rozšíriť. Dnes sú teda k dispozícii základné Apple Series 3 (od cca 199,99 €), ktoré síce podporujú mnohé funkcie a tiež najnovší operačný systém, no vzhľadom na ich vek (predstavené boli v roku 2017) vám ich už neodporúčame kupovať.

Prečítajte si tiež  Recenzia Apple Watch SE - Dokonalé pre začiatočníka a stredne náročného používateľa.

Oveľa lepšou voľbou budú práve Apple Watch SE, ktoré majú oproti Series 3 modernejší dizajn, vyšší výkon, väčší displej a v neposlednom rade sú aj v mnohých detailoch technicky vyspelejšie. Zákazník sa môže tešiť na senzor snímania srdcovej frekvencie, detekciu pádu, 40 mm a 44 mm Retina displej ale aj procesor S5 (ktorý je z hodiniek Series 5).

Obrovskou prednosťou Apple Watch SE je ich cena. Zariadenie štartuje vo svojej menšej 40 mm verzii, ktorá je vhodnejšia skôr pre dámy na úrovni cca 270,00 € a ak chcete dopriať vášmu blízkemu väčší 44 mm displej, zaplatíte necelých 300,00 €. Z nášho pohľadu ide o ten najlepší darček od Apple pri rozpočte 300 €, ktorým môžete niekoho potešiť pod vianočným stromčekom.

1. AirPods 3 alebo AirPods Pro

Recenzia AirPods ProNa záver tu máme bezdrôtové slúchadlá od spoločnosti Apple, ktoré sú najmä výborným funkčným darčekom, pretože ich budúci majiteľ pravdepodobne bude používať na dennej báze.

Pokiaľ vám neprekáža starší dizajn, svojim blízkym môžete podarovať aj AirPods 2. generácie z roku 2019, ktoré už síce majú nástupcu, no aj tak to nič nemení na veci, že ide o výborný produkt. Ich cena štartuje na úrovni cca 130,00 € a ponúknu vám kvalitné prehrávanie zvuku ako aj dlhšiu výdrž batérie na jedno nabitie.

Ďalšou voľbou sú potom AirPods 3. generácie, pričom v tomto prípade ide o absolútnu novinku. Zariadenie zoženiete od cca 180,00 € a v praxi vám ponúkne ešte vyššiu kvalitu prehrávania, odolnosť voči poteniu, 6 hodín výdrže batérie na jedno nabitie a mnoho ďalšieho. Zároveň majú tieto slúchadlá aj nový dizajn, ktorý by mal byť príjemnejší a ergonomickejší než AirPods 2.

Prečítajte si tiež  Recenzia AirPods Pro - Zamilujete si ich aj napriek vyššej cene

Posledným darčekom z tohto nákupného poradcu budú AirPods Pro, ktorých cena sa pohybuje od cca 220,00 €. Kombinácia unikátneho dizajnu v kombinácii so silikónovými štupľami zabezpečuje, že toto zariadenie ponúka aj technológiu ANC (aktívne potláčanie okolitých zvukov) či režim transparentného posluchu. Podobne ako pri Apple Watch SE aj toto je skvelý tip na hodnotný darček, ktorý vášmu blízkemu vydrží pokojne aj niekoľko rokov.

Instagram BannerDajte nám vedieť do komentára, pre aké zariadenie ste sa rozhodli vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -