Vyzerá to tak, že v spoločnosti Apple stále dumajú nad tým, ako urobiť niektoré služby atraktívnejšie v rámci jednotného predplatného. Mark Gurman sa teraz pre Bloomberg vyjadril, že firma uvedie výhodnejšie balíčky obsahujúce viacero služieb za výhodnejšiu cenu už v októbri 2020!

Výhodnejšie predplatné viacerých služieb od Apple príde už v októbri.

Povedzme si na rovinu, že kým sa niektorým službám veľmi dobre darí (napríklad Apple Music či Apple TV+), iné sa posunuli do úzadia (Apple News a Apple Arcade). V Cupertine s tým musia niečo spraviť, pretože všetky z nich majú niečo do seba.

Skvelým riešením by bolo výhodné predplatné, keby ste si za nižší mesačný poplatok mohli užívať obsah z viacerých platforiem. Názov tohto „produktu“ má byť „Apple One“ a podľa Marka Gurmana sa ho dočkáme najneskôr v októbri tohto roka. V podobnom čase začne firma predávať aj iPhone 12 či Apple Watch Series 6…

Základný balíček bude obsahovať Apple Music a Apple TV+. Drahšia varianta by mala zákazníkovi sprístupniť aj Apple Arcade a Apple News +. Okrem toho bude k dispozícií rozsiahlejšie úložisko na iCloud. Motivácia k predplácaniu väčšieho množstva platforiem teda narastie.

Celý systém by mal samozrejme spolupracovať aj s rodinným zdieľaním podobne ako to je dnes (v jednotlivých prípadoch). Uvidíme, ako to dopadne v praxi a akú cenovú politiku kompetentní nastavia. Odvetvie služieb je pre Apple mimoriadne „lukratívna pôda“, ktorú je v dnešnej dobe dôležité podchytiť. Čo si predplácate vy?

zdroj

Prečítajte si tiež  Návod: Ako nahrávať obrazovku na Macu?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.