Spoločnosť Apple nám ešte minulý rok predstavila bezdrôtové slúchadlá AirPods Pro druhej generácie, ktoré na prvý pohľad vyzerajú veľmi podobne, ako model prvej generácie. Keďže ich cena po zľave zletela na rozumnú úroveň, rozhodol som sa ich zaobstarať a trochu otestovať na mojej poslednej dovolenke. Tu sú moje prvé dojmy po prvom mesiaci. Oplatilo sa?

Začnime tým, čím sa tieto zariadenia medzi sebou líšia. Dizajn to nie je, no použité technológie áno. Sám som neveril, že AirPods Pro 2. generácie majú 2x lepšie ANC, ako klasické AirPods Pro, ktoré ho majú vyladené na veľmi vysokej úrovni. Keď som si to, ale vyskúšal na vlastnej koži, bol som veľmi príjemne prekvapený. Aj keď som nemal pocit, že kvalita zvuku je výrazne lepšia, tlmenie sa skutočne posunulo na nový level, vďaka čomu som si lepšie vychutnal tóny mojich obľúbených skladieb počas cestovania v lietadle, ale aj ležania na pláži. Úplne ma odizolovali od okolitého sveta.

AirPods Pro 2. generácie v predaji nahradili prvú generáciu a výrobca zvýšil aj ich cenu. Nebudem klamať, 299 € za produkt tohto typu je skutočne poriadne vysoká čiastka, no keď vezmem do úvahy, že starší model by slúžil bez problémov viac, ako tri roky, vlastne mi to dáva zmysel. Navyše AirPods Pro 2. generácie kúpite po kliknutí na tento odkaz od 236 € tak, ako som to urobil ja. Na zariadení som príjemne ušetril a kúpil ho paradoxne za nižšiu cenu, než akú som v roku 2019 zaplatil za pôvodné AirPods Pro. Ako úplna novinka stáli až 279 €.

AirPods Pro 2 sú v mnohých ohľadoch lepšie, ako AirPods Pro 1

AirPods Pro 2
Zdroj: YouTube / 钟文泽

Apple v novšom modeli vylepšilo hneď viac vecí. Slúchadlá majú trochu lepšiu výdrž batérie (dokopy až 36 hodín namiesto 24 hodín), no ak mám byť úprimný, toto som ja nedokázal v praxi nijako využiť. Zariadenia nabíjam pravidelne, takže v nich mám stále dostatok energie a navyše staré AirPods Pro som za tri roky vybil úplne do prázdna len zopár krát. To čo sa mi ale páčilo je nová možnosť regulácie hlasitosti priamo na nabíjacej stopke.

Už to nemusíte robiť cez Siri, alebo cez iPhone / Apple Watch, no stačí potiahnuť prstom po jednom z AirPodov. Netvrdím, že je to dokonalé a uznávam, že na to človek potrebuje trochu cviku. Keď sa to však naučíte, poviete si, že to Apple konečne dokázalo. Na starších AirPods Pro mi to dosť chýbalo.

Prečítajte si tiež  iPhone bude detegovať dvere a zrkadliť Apple Watch. Spoločnosť Apple dnes predstavila nové funkcie prístupnosti

Čo mi potom tiež chýbalo boli zvuky, ktoré po novom dokáže vydávať nabíjacie puzdro. Pôvodne som predpokladal, že ide len o nepodstatnú zbytočnosť, no keď s vami slúchadlá komunikujú vždy, keď s nimi niečo robíte, je to skrátka príjemné. Máte určitú spätnú väzbu. Navyše použitý reproduktor je dosť silný, vďaka čomu ho dokážete aktivovať cez aplikáciu Nájsť. To sa hodí vtedy, keď máte AirPods Pro 2 položené pod kopou šiat a nepamätáte si, kde ste ich položili. Na hoteli som to využil minimálne dvakrát.

AirPods Pro 2. generácie kovová časť
Zdroj: SvetApple

Rovnako sa mi stala nehoda, pri ktorej sa mi nabíjacie puzdro zošmyklo zo stolíka rovno do bazéna a niekoľko sekúnd plávalo na hladine. V tej chvíli som si myslel, že moja radosť z nových AirPods Pro 2 skončila, kým som nezistil, že práve toto je prvá generácia, pri ktorej je vodeodolné aj puzdro, nie len slúchadlá. Spĺňa síce iba normu IPX4, no všetko zatiaľ funguje tak, ako má.

Na druhej strane, podobná nehoda sa mi asi pred rokom stala aj pri mojich AirPods Pro 1. generácie, kde sú odolné len slúchadlá a nabíjacie puzdro nie. Zariadenie som samozrejme dobre vysušil a bez problémov funguje dodnes. Verím však, že som mal dosť šťastia a hlavne som reagoval rýchlo. Nasilu by som to ani v prípade novšieho modelu určite nepokúšal.

Oplatí sa výmena? 

AirPods Pro vs AirPods Pro 2. generácie
Zdroj: SvetApple

Čo si budeme klamať. AirPods Pro 2. generácie sú vynikajúce slúchadlá a aj keď sú trochu drahšie, dovolím si tvrdiť, že adekvátne kvalitný produkt budete hľadať na trhu len veľmi ťažko. Aj preto si Apple môže dovoliť nadstaviť ich cenovku tak vysoko.

Na druhej strane, v mojom prípade došlo ku výmene „starých za nové“ v rámci veľmi špecifickej situácie, nakoľko starší model stále funguje a posunul som ho svojej priateľke. V podstate som teda potreboval kúpiť ďalšie AirPods Pro a pri tejto príležitosti som jednotlivé generácie zariadení medzi sebou porovnal.

Ak teda vlastníte AirPods Pro prvej generácie a uvažujete nad tým, že ich vymeníte za AirPods Pro druhej generácie, z môjho pohľadu to zas až taký zmysel nedáva. Áno, novinka je fantastická, no starší model môžem bez problémov označiť za stále veľmi dobrý.

Na druhej strane ste sami videli tých zopár benefitov, ktoré som spomenul vyššie v texte a pokiaľ vám to stojí za to, prípadne sa ocitnete v podobnej situácii, ako ja, tak vám dávam jednoznačne ZELENÚ. Svoje nové AirPods Pro 2. generácie, ktoré kúpite po kliknutí na tento odkaz za najlepšie ceny na Slovensku budete zaručene milovať tak, ako ich milujem ja!

Prečítajte si tiež  Cydia bude mať alternatívu!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -