iPad Pro 12,9″ nebude rovnaký ako iPad Pro 11″

Pred pár hodinami sme vás informovali, že známy leaker Kang (presnosť 78,2%) očakáva predstavenie AirPods 3. generácie už 23. marca 2021 na prvom tohtoročnom Apple online evente. Pri tejto príležitosti sa však môžeme tešiť aj na iné zariadenia.

Technologický gigant plánuje ukázať nové produkty z rodiny tabletov, pričom sa najviac hovorí o iPade Pro 12,9″ a iPade Pro 11″. Ako uvádza leaker vo svojom poslednom príspevku na čínskej sociálnej sieti Weibo, väčší model môže priniesť po prvýkrát viac technológii.

Kang žiaľ vo svojej správe bližšie nešpecifikoval, o čo by sa malo jednať, avšak na základe únikov z predošlých dní očakávame, že 12,9″ obrazovka sa dočká prítomnosť technológie mini-LED, zatiaľ čo menší displej bude disponovať klasickým LCD panelom. O podobných vylepšeniach informoval aj analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78,2%), takže im prikladáme vysokú dôveryhodnosť.

Nový iPad Pro bude na prvý pohľad vyzerať úplne rovnako, ako jeho predchodca. Zákazníci sa môžu tešiť na hranatý dizajn, edge-to-edge displej či prítomnosť Face ID. Najväčšou vizuálnou zmenou môžu byť maximálne nové farebné kombinácie, ktoré ale stále nie sú na 100% potvrdené.

„Pod kapotou“ sa má skrývať špičkový čip A14X, ktorý ponúkne podobné výkonnostné možnosti, ako ARM procesor M1 z minuloročných MacBookov Pro 13″ a Air. S novým iPadom Pro sa tak isto pripojíte k 5G sieti (tam kde to bude možné) a zrejme si aj užijete kvalitnejšie fotografie či natáčanie videa.

Na záver už iba doplníme, že okrem prémiových tabletov sa môžeme dočkať aj významného upgradu iPadu mini 6. generácie, základného iPadu 9. generácie a sledovacích príveskov AirTag. Napíšte nám do komentára, na čo sa najviac tešíte vy!

Prečítajte si tiež  Únik ukazuje zelený iPhone 15. Nemusí však prísť v septembri
Môže ťa zaujímať
- Reklama -