Spoločnosť Apple v roku 2022 predstavila iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, ktorý mal vôbec poprvýkrát Always-on displej. Táto technológia láka používateľov na celom svete, pretože je veľmi praktická a už ju poznajú z inteligentných hodiniek Apple Watch. A aj keď firma sľubuje, že tu nebude dochádzať ku vypaľovaniu pixelov, zdá sa, že to nie je celkom pravda. Na tému upozornil portál Gizchina.

Samotný Always-on displej vám dokáže zobraziť čas, dátum, widgety a tiež informácie o notifikáciách v čase, keď zariadenie nepoužívate. Vďaka tomu nemusíte na displej klikať alebo telefón dvíhať zo stola. Obrazovka nikdy nezhasína, poväčšine pracuje na frekvencii 1 Hz a zároveň je veľmi úsporná.

Na internete sa ale teraz začali objavovať fotografie, na ktorých môžeme vidieť displej iPhonu 14 Pro / 14 Pro Max s nepeknými „vypálenými“ obrysmi času, dátumu či pozadia. Poprvýkrát sa objavili na čínskej sociálnej sieti WeChat.

iPhone 14 Pro vypálený displej
Zdroj: Gizchina

Ľudia sa tiež sťažujú, že ku vypaľovaniu dochádza vo vrchnej časti displeja, kde sa nachádza takzvaný „Dynamic Island“. Tento prvok je vždy čierny a v závislosti od toho, čo na svojom zariadení práve robíte sa dokáže interaktívne zväčšovať alebo zmenšovať.

Ak často používate aplikáciu, ktorá ho dlhodobo zväčšuje, teoreticky sa môže stať, že sa vám jeho obrys na displeji zväční. A povedzme si na rovinu, že pri zariadení, ktoré sa na Slovensku predáva od 1 130 € nemá takáto chyba čo hľadať.

iPhone 14 Pro vypálený displej
Zdroj: Gizchina

Používatelia uvádzajú, že zariadenia skúsili reklamovať, pričom spoločnosť Apple v servisných strediskách viackrát spomenula, že sa s podobným problémom nestretáva. Každopádne však ide o hardvérový nedostatok a tak by mal mať každý zákazník s takouto chybou nárok na opravu alebo výmenu zariadenia.

Jeden z majiteľov uviedol, že sa u neho stopy po vypálených pixeloch začali objavovať zhruba mesiac po zaobstaraní zariadenia. A to je veľmi skoro. My len doplníme, že v redakcii vlastníme hneď dva iPhony 14 Pro Max no ani na jednom z nich sme nepostrehli takýto problém. Always-on displej máme pri tom prakticky non-stop aktívny.

Samotný technologický gigant sa zatiaľ ku tejto „kauze“ nevyjadril. Vzhľadom na to, že poškodených je v súčasnosti naozaj málo to ani nevyzerá tak, že by to mal v pláne. Jeden ale nikdy nevie a možno z dôvodu tejto, na oko ojedinelej chyby, nastane nový výmenný program. Nechajme sa prekvapiť.

Loopi
REKLAMA

Napíšte nám do komentára, či ste sa s podobným problémom stretli aj vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Nový iPad Air obsahuje šikovný komponent, ktorý pomôže pri jeho servise

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -