Nová generácia nadupaného MacBooku Pro bola predstavená len pred šiestimi mesiacmi, no používateľom sa podarilo nahlásiť hneď niekoľko závažných komplikácií a problémov. Tentokrát sa na muške kritiky ocitoli reproduktory zariadenia. Majitelia sa sťažujú na problémy so zvukom a praskanie reproduktorov pri prehrávaní zvukových výstupov.

Prečítajte si tiež  MacBook Pro 2021 má problém s nízkym jasom displeja. Vieme čo ho spôsobuje

Viaceré sťažnosti možno nájsť na fóre Apple Community a taktiež na Reddite. Problém sa podľa sťažností na fórach vyskytuje náhodne, keď sa na MacBooku prehráva hudba, video alebo akýkoľvek iný zvuk. Praskanie je výraznejšie, keď je úroveň hlasitosti vysoká alebo má zvuky s vysokou výškou. Táto nepríjemnosť je prítomná ako pri 16″, tak aj pri 14″ verzii MacBooku Pro.

Zdá sa, že problém je najčastejší pri prehrávaní viacerých výstupov naraz. Niekoľko používateľov potvrdilo jav, že v momente keď počúvajú hudbu alebo pozerajú film, po pridaní ďalšieho zvuku počuť jasné praskanie reproduktorov. Tento šum a praskot síce nie je nepretržitý ale uznajte sami, že aj občasný praskot reproduktorov musí byť naozaj otravný.

Zdroj: 9to5mac

Niektorí z používateľov, ktorí túto chybu spozorovali na svojom zariadení sa domnievajú, že problém je softvérovou chybou, keďže Apple ich stroje vymenil a aj napriek tomu chyba pretrváva. Ako podotýka portál 9to5mac úto teóriu potvrdil používateľ Redditu, ktorý tvrdí, že problémy sa dajú dočasne odstrániť po zabití procesu macOS „coreaudiod“ prechodom do aplikácie Activity Monitor.

Niekoľko majiteľov MacBooku Pro 2021 naviac hlási, že problémy zmizli po nainštalovaní systému macOS 12.3. Iní ale stále pociťujú praskanie reproduktorov aj po aktualizácii softvéru. Spoločnosť Apple v tejto chvíli nepotvrdila, že s MacBookom Pro 2021 je problém tohoto typu. Vlastníte jeden z nových MacBookov Pro a stretli ste sa s podobným problémom? Dajte nám vedieť do komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Pro a jeho rýchle nabíjanie: Toto by ste o ňom mali vedieť predtým, než si ho kúpite

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -