Avizovaných 100 miliónov dolárov sa rozdeľuje v rámci Fondu na pomoc malým developerom, pričom poškodení môžu požiadať o 250 až 30 000 dolárov v závislosti od ich účasti na celom súdnom spore.

Žiadosti o odškodnenie možno teraz podávať prostredníctvom webovej stránky Small Developer Assistance, ktorá obsahuje aj nástroje pre určenie výšky odškodnenia. Spoločnosť Apple teda myslela úplne na všetko.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Oprávnení vývojári musia spĺňať tieto kritériá:

  • Ponúkané žiadosti sa týkali platených apiek.
  • Aplikácie boli ponúkané od roku 2015 do roku 2021.

Podľa žaloby má nárok na odškodnenie približne 67 000 developerov. Vývojári, ktorí zarobili menej ako 100 $ dostanú minimálnu platbu 250 $, zatiaľ čo tí, ktorí zarobili viac ako 1 000 000 $, budú mať nárok na kompenzáciu vo výške 30 000 $.

Žaloba sa datuje do roku 2019, keď skupina vývojárov obvinila spoločnosť Apple zo zneužívania pravidiel App Store a provízií z nákupov v aplikáciách.

Vývojári musia predložiť žiadosti do 20. mája 2022, aby dostali kompenzáciu od spoločnosti Apple, a 7. júna 2022 sa uskutoční konečné schvaľovacie vypočutie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Zamestnanci Apple nemôžu cestovať do Talianska alebo Južnej Kórei.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.