Spoločnosť Apple sa roky snažila vyvinúť dokonalé bezdrôtové slúchadlá, ktoré budú používatelia milovať. Napokon sa jej to podarilo v roku 2016, keď predstavila prvé AirPods a zároveň odstránila fyzický 3,5 mm jack zo svojho iPhonu 7.

Viete si však predstaviť, že by niekto tieto bezdrôtové slúchadlá prerobil opäť na káblové? Aj keď je to absurdný nápad, pokúsil sa o to šikovný inžinier Ken Pillionel. Informoval o tom portál Macrumros. Podľa novej správy dokáže byť nový prototyp nabíjaný priamo z USB-C konektoru bez potreby používania nabíjacieho puzdra.

Samotný nápad urobiť z bezdrôtových AirPods klasické káblové slúchadlá je možno totálne nezmyselný no zároveň dvakrát tak zaujímavý.

Spoločnosť iFixit, ktorá sa zaoberá servisom týchto zariadení totiž v minulosti udelila AirPods a AirPods Pro 0 bodov v skóre opraviteľnosti. Napriek tomu sa dá ale tento drobný hardvér upravovať.

Nepoužiteľným AirPods vdýchol druhý život

Pillonel sa prostredníctvom svojho nového projektu pokúsil naznačiť, že AirPods sú rovnako ako klasické káblové slúchadlá za pár eur určené len na jedno použitie.

Aj keď majú vo svojich útrobách oveľa viac technológií, pokiaľ sa im poškodí alebo zdegraduje batéria, v podstate sa nedajú opraviť a používateľ ich môže vyhodiť do koša. Tým však vzniká množstvo elektronického odpadu.

Teoreticky je ich teda možné prerobiť na klasické káblové slúchadlá, čo je ale extrémne náročný proces, ktorý zvládnu len skúsení odborníci. Viac uvidíte vo videu nižšie.

Dajte nám vedieť do komentára, aký máte názor na klasické káblové slúchadlá. Preferujete ich viac ako tie bezdrôtové alebo nie? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Prechod na USB-C sa nekoná. Druhá generácia AirPods Pro si zachová Lightning
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.