Spoločnosť Apple predstavila druhú generáciu slúchadiel AirPods Pro, ktorá sa nedávno dostala do predaja. Medzi prvými ju rozbalili a vyskúšali aj servisní technici zo spoločnosti iFixit, ktorí sa podrobne pozreli na jej hardvér. Výsledok nebol prekvapením.

Zariadenie sa od svojej prvej generácie (ktorú dnes kúpite aj za 201 eur) z roku 2019 príliš nelíši. Aj keď majú AirPods Pro 2 viacero hardvérových vychytávok, vo vnútri sú prakticky rovnaké. Koniec koncov, načo meniť niečo, čo spoľahlivo funguje.

AirPods Pro dostali v skóre opraviteľnosti nula bodov z desiatich

Horšou správou, ale je, že spoločnosť Apple sa pri svojich špičkových bezdrôtových slúchadlách nezamerala na lepšiu opraviteľnosť. Aj keď o sebe firma prehlasuje, že sa sústredí na lepšiu obnoviteľnosť a ekológiu, pokiaľ sa vám na AirPods Pro 2 pokazí batéria alebo iný komponent, môžete ich rovno vyhodiť do elektro-odpadu. A uznajte sami, že to nie je príliš šetrné voči našej prírode.

iFixit tiež potvrdil domnienky o tom, že kovové putko na pripevnenie šnúrky je priamo napojené na Lightning port a slúži ako dodatočná anténa (pravdepodobne) pre U1 Wideband čip. Vďaka tomu by sa mali dať AirPods Pro 2. generácie ešte ľahšie vyhľadať v rámci funkcie Findy my.

Dajte nám vedieť do komentára, čo hovoríte na nemožnosť opraviť AirPods Pro 2 vy. Myslíte si, že je to v poriadku alebo ide podľa vás o problém, ktorý by mala spoločnosť Apple pri ďalšej generácii určite vyriešiť. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Ultra Unboxing: Takto by mohlo Apple zabaliť svoj najočakávanejší iPhone v histórii
Môže ťa zaujímať
- Reklama -