Spoločnosť Apple predstavila druhú generáciu slúchadiel AirPods Pro, ktorá sa nedávno dostala do predaja. Medzi prvými ju rozbalili a vyskúšali aj servisní technici zo spoločnosti iFixit, ktorí sa podrobne pozreli na jej hardvér. Výsledok nebol prekvapením.

Zariadenie sa od svojej prvej generácie (ktorú dnes kúpite aj za 201 eur) z roku 2019 príliš nelíši. Aj keď majú AirPods Pro 2 viacero hardvérových vychytávok, vo vnútri sú prakticky rovnaké. Koniec koncov, načo meniť niečo, čo spoľahlivo funguje.

- Reklama -

AirPods Pro dostali v skóre opraviteľnosti nula bodov z desiatich

Horšou správou, ale je, že spoločnosť Apple sa pri svojich špičkových bezdrôtových slúchadlách nezamerala na lepšiu opraviteľnosť. Aj keď o sebe firma prehlasuje, že sa sústredí na lepšiu obnoviteľnosť a ekológiu, pokiaľ sa vám na AirPods Pro 2 pokazí batéria alebo iný komponent, môžete ich rovno vyhodiť do elektro-odpadu. A uznajte sami, že to nie je príliš šetrné voči našej prírode.

iFixit tiež potvrdil domnienky o tom, že kovové putko na pripevnenie šnúrky je priamo napojené na Lightning port a slúži ako dodatočná anténa (pravdepodobne) pre U1 Wideband čip. Vďaka tomu by sa mali dať AirPods Pro 2. generácie ešte ľahšie vyhľadať v rámci funkcie Findy my.

Dajte nám vedieť do komentára, čo hovoríte na nemožnosť opraviť AirPods Pro 2 vy. Myslíte si, že je to v poriadku alebo ide podľa vás o problém, ktorý by mala spoločnosť Apple pri ďalšej generácii určite vyriešiť. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -