Bývalý zamestnanec spoločnosti Apple Dhirendra Prasad sa tento týždeň priznal k obrovskému podvodu, ktorý spáchal na spoločnosti Apple. Firmu pripravil o neuveriteľnú čiastku peňazí. Celý prípad rozoberá portál Macrumors.

Podľa okresnej prokuratúry v severnej Kalifornii pracoval Prasad v spoločnosti Apple v rokoch 2008 až 2018. Okrem vykonávania svojej činnosti však po celý čas nenápadným spôsobom technologického giganta okrádal.

Jeho miesto sa nachádzalo v oddelení globálneho servisného dodávateľského reťazca, pričom náplň práce predstavovala nakupovanie komponentov a služieb pre spoločnosť Apple od viacerých predajcov.

Od roku 2011 začal Prasad prijímať úplatky, falšovať faktúry a kradnúť komponenty, čo viedlo k tomu, že spoločnosť Apple platila za položky a služby, ktoré nedostala. Celý podvod dosiahol výšku až 17 miliónov amerických dolárov, za čo hrozí Prasadovi vysoký trest.

Nerobil to sám 

Apple logo new york apple store
Zdroj: INC

Prasad spolupracoval aj s dvoma ďalšími predajcami spoločnosti Apple, Robertom Garym Hansenom a Donom M. Bakerom. Celá schéma podvodu vyzerala nasledovne:

Napríklad v roku 2013 dal Prasad poslať základné dosky zo skladu spoločnosti Apple do Bakerovej spoločnosti CTrends. Prasad potom opäť zadal objednávky na tieto komponenty, aby zaplatil spoločnosti Apple za súčiastky, ktoré už vlastnila. Obaja si peniaze rozdelili.

Po vynesení rozsudku môže Prasad stráviť vo väzení až 25 rokov, pričom pojednávanie sa uskutoční v marci 2023. Musí tiež vrátiť majetok vo výške 5 miliónov dolárov, ktorý získal svojimi vedomými podvodmi.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Komentár: Apple musí prepracovať MagSafe. V opačnom prípade túto technológiu pochová
Môže ťa zaujímať
- Reklama -