Spoločnosť Apple dnes pomerne nečakane zverejnila v internetovom obchode Google Play novú aplikáciu s názvom „Tracker Detect“, ktorá je určená pre majiteľov zariadení s operačným systémom Android.

Jej úloha je pomerne jednoduchá a ako už z názvu vyplýva, používatelia ju budú môcť využívať na to, aby si overili, či ich nesleduje cudzí AirTag. Ako iste viete, tento prívesok je síce šikovný, no v nesprávnych rukách môže byť nebezpečný a dokonca ho využívajú aj zlodeji áut.

- Reklama -

Podľa opisu aplikácie sa Tracker Detect zameriava na sledovacie zariadení, ktoré sú oddelené od majiteľa a zároveň kompatibilné s funkciou Find My. Nemusí sa teda jednať len o AirTagy ale tiež o produkty značky Chipolo a podobne…

Apple chce pomôcť majiteľom Androidov 

Apple v popise apky tvrdí, že používatelia Androidu môžu spustiť skenovanie okolia, pokiaľ majú podozrenie, že niekto zneužíva AirTag alebo iné zariadenie na sledovanie ich aktuálnej polohy.

Aplikácia je navrhnutá tak, aby zmiernila obavy bezpečnostných odborníkov a analytikov, ktorí dlhodobo tvrdia, že AirTagy sa môžu veľmi nebezpečným spôsobom zneužívať na nekalú činnosť.

Pokiaľ zháňate darček na poslednú chvíľu, vyskúšajte Innocent Store. So zľavovým kódom SVETAPPLE10 získate 10 % zľavu na celý nákup. 

Ich hlavnou výhodou je totiž veľkosť a kompaktnosť. Ak AirTag niekto hodí napríklad cudzej žene do kabelky, tá si to s vysokou pravdepodobnosťou ani nevšimne.

Pokiaľ však táto žena vlastní iPhone, ten automaticky obsahuje vstavanú funkciu detekcie sledovacích príveskov vrátane upozornenia, ktoré sa zobrazí na displeji vtedy keď objaví neznámy AirTag – ktorý sleduje polohu používateľa.

A hoci možno nová apka pre Android ešte nie je 100 % a potrebuje trochu vývoja či vylepšení, je to aspoň ako také riešenie, ktoré môže pomôcť. Na záver len doplníme, že doposiaľ žiadna funkcia ako zaznamenať AirTag v okolí pre majiteľov Android zariadení neexistovala.

Nezabudnite tiež, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.