Spoločnosť Apple neustále rozširuje svoje maloobchodné predajne po celom svete. Najnovšie svoj Apple Store otvorí v Abu Dhabi, pričom jeho dizajn a architektúra je skutočne unikátna. Technologický gigant na ňom po vizuálnej stránke určite nešetril.

Ako Apple uvádza vo svojej oficiálnej tlačovej správe, nová predajňa nesie názov Apple Al Maryah Island a otvorená bude zajtra, v piatok 25. februára 2022. V okolí predajne sa nachádza rozsiahla fontána, ktorá pripomína schody so stekajúcou vodou.

Zdroj: Apple
Zdroj: Apple

Apple Store je samozrejme z každej strany sklenený, má jedno poschodie a podľa fotiek jeho netradične sfarbenú strechu podpierajú len štyri mohutné stĺpy.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Možno, že ste o tom nevedeli, no zvyšok konštrukcie pravdepodobne drží na obrovských sklenených paneloch, ktoré môžu byť aj nosné. Práve na tento systém upevnenia strechy má spoločnosť Apple unikátny patent.

Zdroj: Apple

V obchode sa nachádzajú dlhé drevené stoly s najnovšími produktami od Apple a samozrejme rôzne inštalácie na špeciálnych stenách. Výnimkou nie je ani kútik na sedenie určený pre udalosti „Today at Apple“Celý priestor navyše dýcha vďaka sérii stromov, ktoré robia v obchode organickú atmosféru.

Zdroj: Apple
Zdroj: Apple

Nový Apple Store Abu Dhabi vyzerá teda z nášho pohľadu naozaj nádherne a už teraz dúfame, že si ho raz pozrieme aj osobne. Čo na jeho dizajn hovoríte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.