Nech už váš blízky vlastní akékoľvek Apple zariadenie, jeho používanie si môže spríjemniť skutočne širokou škálou príslušenstva, ktoré mu ho na jednej strane ochráni, no taktiež môže byť užitočné či elegantné.

Po testovaní piatich dostupných darčekov pre majiteľa iPhonu sme si pre vás pripravili päť dostupných darčekov pre majiteľa Apple zariadenia, ktoré sú po finančnej stránke dostupné a vášmu blízkemu vyčaria úsmev na tvári. Na konci článku tiež nájdete náš unikátny kód s 10 % zľavou na celý nákup. Pripomíname však, že darčeky môžu byť doručované len do 21.12.2021. Ak to teda nechcete zmeškať, radšej na nič nečakajte!

1. Innocent Leather Ring Case

AirTag začína byť čoraz populárnejším aj v našich končinách. Nakoľko stojí v obchode len 35,00 € (1 ks) alebo 119,00 € (4 ks), radíme ho medzi najlacnejšie hardvérové príslušenstvo, aké má spoločnosť Apple v ponuke.

Problém je však v tom, že ak ho chcete používať naozaj naplno, potrebujete ešte kľúčenku, ktorú spoločnosť Apple predáva za rovnakú cenu ako AirTag samotný – a zaplatiť za jeden kompletný prívesok cca 70 € už nie je najmenej.

Riešením však môže byť Innocent Leather Ring Case, ktorý je vyrobený zo syntetickej kože a dostupný v mnohých farebných prevedeniach.

Dizajn je veľmi elegantný a akonáhle do tejto kľúčenky nasadíte AirTag, môžete si byť istí, že vám z nej nevypadne. Stále však bude viditeľný cez otvory v prednej a zadnej časti obalu.

Skvelou správou je aj to, že kľúčenka stojí iba 14,99 € a na nás svojim dizajnom či spracovaním zapôsobila. Hneď sme si vybrali čiernu verziu na kľúče od auta, a žltú verziu na kľúče od domu.

Ak teda hľadáte pre niekoho drobný, no zato veľmi užitočný darček do cca 50 €, určite mu kúpte AirTag a k tomu túto kľúčenku. Aj takáto maličkosť môže veľmi potešíť fanúšika spoločnosti Apple.

2. Innocent Smartshell MacBook 

Ochranné púzdro sa nehodí len na iPhone či Apple Watch ale pokojne aj na MacBook, ktorý často prenášame z miesta na miesto. Innocent Smartshell MacBook je z nášho pohľadu veľmi dostupné riešenie, ktoré dáva zmysel a ak si svoj počítač vážite a nechcete na ňom odreniny alebo škrabance, neváhali by sme s jeho kúpu.

Obal pôsobí pevným dojmom a spodná časť má vlastné nožičky ako aj otvory na vetranie pre prípad, že sa MacBook počas náročnejších procesov zahreje. Samozrejmosťou sú potom otvory pre USB-C či AUX konektory, vďaka čomu nebudete mať problém s pripojením príslušenstva.

Pozor však na USB-C HUB, ktorý musí byť ku MacBooku pripojený naozaj natesno a pokiaľ máte počítač v obale, skoro určite s tým budete mať problém.

Prvotná aplikácia na počítač je relatívne jednoduchá, no niekedy je potrebné zatlačiť aby sa plastové zarážky dostali na svoje miesto a kryt držal ako prikovaný. Zdôrazňujeme to preto, lebo najmä tenký Retina displej nie je práve najpevnejší a ak budete príliš tlačiť, môžete ho poškodiť.

Akonáhle je táto časť obalu na svojom mieste, displej ochráni nielen pred škrabancami, ale aj pred pádmi. V prípade nehody budete mať teda vysokú šancu, že sa počítaču nič nestane.

Myslieť treba aj na to, že počítač je s týmto krytom o málo hrubší a ťažší, no nejde o nič, na čo by ste si v priebehu niekoľkých minút nezvykli. Poslednou vecou, na ktorú chceme upozorniť je upevnenie zadnej časti, s ktorou sme mali na začiatku problém. Obal sa totiž musí zaaretovať na hrane plechu, kde je pánt na sklápanie displeja. Spočiatku sme si to ale nevšimli a tak sme si mysleli, že nám prišiel chybný kus (čo našťastie nebola pravda).

Na záver len uvedieme, že celé toto príslušenstvo stojí iba 22,99 €, čo je z nášho pohľadu veľmi férová cena. K dispozícii nie je iba priehľadná verzia ale aj rôzne farebné možnosti, ktoré sa dajú aplikovať na viaceré modely MacBooku. Na svoje si teda príde každý…

3. Innocent Braided Solo Loop

O remienkoch Innocent Braided Solo Loop sme písali kompletnú recenziu ešte začiatkom roka. Prečítať si ju môžete na tomto odkaze. Už vtedy sme neskrývali nadšenie z toho, že ich používanie je mimoriadne komfortné a pokiaľ si vyberiete správnu veľkosť, toto je jedno z tých príslušenstiev, ktoré si doslova zamilujete.

Pletený materiál je veľmi príjemný na dotyk a takisto je aj pružný. Pokiaľ ho natiahnete, vždy sa vráti do pôvodného stavu, takže sa nemusíte obávať jeho znehodnotenia.

Taktiež treba povedať, že samotný štýl remienka je ako stvorený pre tých, ktorí často pracujú na MacBooku a zvyknú, si dávať svoje hodinky z ruky dole, pretože sa im „škrie“ kovová časť upínacieho mechanizmu o hliníkové šasi počítača.

Tu sa to nedeje, nakoľko tu žiaden kovový prvok nie je. Apple Watch môžete mať teda na ruke po celý deň a vôbec vám nebudú prekážať (a ani nič nepoškodia).

No a keď už sme pri celodennom nosení, materiál je vynikajúci aj v tom smere, že sa pod nim skoro vôbec nepotí ruka. Zariadenie teda môžete nosiť stále, pričom dole si ho budete dávať iba vtedy, keď ho budete potrebovať nabiť.

Dôležité je aj ukotvenie remienka do Apple Watch, ktoré je kovové a veľmi pevné. Nejde teda o lacné plastové riešenie, ktoré zvyčajne dlho nevydrží a remienok sa v bode spoju (s plastovou časťou) zvykne trhať.

Na záver je tu cena štartujúca na úrovni 49,99 €, ktorá je síce trochu vyššia, no zároveň aj polovičná v porovnaní s riešením od spoločnosti Apple. My v redakcii používame remienky Innocent Braided Solo Loop skoro celý rok a zatiaľ sme s nimi veľmi spokojní.

Veríme teda, že ak nad ich nákupom uvažujete, s kúpou neurobíte krok vedľa.Dajte si len záležať na výbere správnej veľkosti, nakoľko tá je kľúčová pre ten najlepší zážitok z používania.

4. Veselé ochranné puzdra na AirPods

Pokiaľ poznáte niekoho kto má AirPods, AirPods 3 alebo AirPods Pro a hľadáte pre neho dostupný a milý vianočný darček, tieto veselé puzdra môžu zožať pod vianočným stromčekom veľký úspech.

Nielenže ochránia bezdrôtové slúchadlá od spoločnosti Apple pred pádmi alebo inými nehodami, no taktiež zabránia vzniku škrabancov, ktoré sa na ich bielom plastovom tele vyskytujú pomerne často.

Samotné puzdra stoja iba 13,00 € a bohatý výber vzorov vám zabezpečí, že pre svojho blízkeho nájdete presne to, čo sa k nemu hodí. Či už ide o tvar srdcaherného ovládača alebo prasiatka, všetky vyzerajú na zariadení úplne super.

5. Innocent California MagSafe Case 

V jednoduchosti je krása a pri tomto silikónovom obale to platí dvojnásobne. Hneď ako ho vytiahnete z krabice pocítite, že je naozaj solídny a obsahuje spevnené hrany. Vďaka tomu drží tvar a zariadenie doň pasuje ako uliate.

Samotný silikón je kvalitný a určite nejde o lacné riešenie, ktoré sa po krátkom čase šúpe a je „nechutne lepkavé“. Práve naopak. California MagSafe Case je veľmi príjemný na dotyk a iPhone sa s ním používa doslova komfortne.

Materiál je nielen trvácny, ale aj odolný takže sa nemusíte obávať akýchkoľvek nehôd, kedy vám iPhone spadne trebárs na chodník. Pokiaľ ho budete mať navlečený v tomto kryte, hrubá vrstva silikónu dostatočne absorbuje celý náraz.

Ani v tomto prípade nechýba podpora MagSage vďaka silným magnetom v zadnej časti a zabudnúť nemôžeme ani na mäkkú výstelku vnútornej časti puzdra, vďaka ktorej sa vám telefón neoškrie ani v prípade, keď sa vám medzi kryt a jeho zadnú časť dostane akýkoľvek prach, piliny alebo piesok. Opäť ide o riešenie, ktoré už dlhé roky používa aj spoločnosť Apple a nebude to náhoda.

Na záver ešte spomenieme, že California MagSafe Case chráni aj trojicu zadných kamier, ktoré vystupujú do priestoru a to vďaka dodatočnému plastovému dielcu kopírujúcemu obrys celého zadného kamerového modulu.

Všetky tlačidlá sú samozrejme chránené a bezproblémovo sa stláčajú. Kryt zoženiete v piatich farbách a za 29,99 € s ním urobíte radosť aj náročnejšiemu používateľovi. Vážne je návykový.

Ako ste teda mohli vidieť sami, vybrali sme 5 skutočne elegantných a užitočných darčekov pre majiteľa rôznych Apple zariadení, s ktorými to pod vianočným stromčekom nepokazíte. Najdrahšie príslušenstvo v tomto zozname stojí iba 49,99 € a aby toho nebolo málo, s našim kódom: SVETAPPLE10 získate ešte dodatočnú 10 % zľavu na celý nákup v innocentstore.sk. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.