Pokiaľ vlastníte iPhone, jeho používanie si môžete spríjemniť skutočne širokou škálou príslušenstva, ktoré vám ho jednak ochráni, no taktiež je užitočné aj v rôznych iných smeroch.

Dnes sme si za vás vyskúšali päť dostupných darčekov pre majiteľa iPhonu, ktoré sú po finančnej stránke dostupné a vášmu blízkemu vyčaria úsmev na tvári. Na konci článku tiež nájdete náš unikátny kód s 10 % zľavou na celý nákup. Poďme na to:

5. Innocent Crystal Air MagSafe iPhone Case

Začnime elegantným transparentným obalom, o ktorom sme písali ešte začiatkom roka (recenziu nájdete tu). Už pri prvom kontakte pocítite, že si na ňom dal výrobca záležať pretože pôsobí hodnotným dojmom.

Zadnú časť tvori tvrdený plast a boky zase veľmi tuhý silikón. Prvé navliekanie na zariadenie môže byť preto náročnejšie, no keď ho sem napasujete, kryt absorbuje väčšinu nárazov a vy budete mať skoro stopercentnú istotu, že z neho iPhone nevypadne.

V rohoch sa nachádzajú taktiež drobné výbežky, ktoré majú za úlohu zmierniť silu nárazu na tvrdý podklad a aby toho nebolo málo, fanúšikovia MagSafe konektora sa môžu tešiť na plnohodnotnú podporu.

Magnety umiestnené v plastovej časti púzdra sú dostatočne silné na to, aby zariadenie udržali nielen na MagSafe nabíjačke, ale aj na akomkoľvek príslušenstve, ako napríklad na držiaku do auta. O tom si však napíšeme nižšie.

Z nášho pohľadu je tento obal skvelou voľbou, s ktorou pod stromčekom nič nepokazíte. Veľkým bonusom je aj cena pohybujúca sa na úrovni 25,00 €, ktorá nie je v porovnaní s tým čo ponúka Apple nijako dramaticky vysoká.

4. Innocent Flash FastCharge Lightning Cable 1,5 m

Nebudeme si klamať, že nabíjacie káble od spoločnosti Apple nepatria medzi etalón kvality a spoľahlivosti. Áno, ich biela farba je veľmi pekná no pogumovaný materiál často zlyháva, čoho výsledkom je lámanie a trhanie.

Našťastie však existujú alternatívy akou je napríklad Innocent Flash FastCharge Lightning Cable. Toto príslušenstvo obsahuje kvalitné materiály, ktoré pôsobia elegantne a zabezpečujú vysokú odolnosť.

Koncovky USB-A a USB-A (v závislosti od toho, ktorý káblik si vyberiete) plus Lightning sú chránené hliníkovou alebo gumenou vrstvou a samotný kábel má pletený povrch. Vďaka tomu sa vám tak ľahko nielen nepoškodí, ale ani nezamotá. Podobné riešenie už koniec koncov pri najnovších produktoch používa aj spoločnosť Apple – čo hovorí za všetko.

Kábliky samozrejme podporujú aj rýchle nabíjanie, sú dostupné v rôznych farbách a majú dĺžku až 1,5 metra. Taktiež sa na nich nachádza miniatúrny zväzovač, vďaka ktorému si môžete ľahko prispôsobiť ideálnu dĺžku kábla napríklad v aute alebo v kancelárii.

Prečítajte si tiež  4" iPhone vraj bude iPhone 5e

No a čerešničkou na torte je samozrejme cena. Innocent Flash FastCharge Lightning Cable je totiž dostupný už od 7,99 € a to je veru ponuka, nad ktorou netreba dlho rozmýšľať. Veď pamätajte, každému sa predsa zíde jeden káblik navyše…

3. Innocent California MagSafe Case 

V jednoduchosti je krása a pri tomto silikónovom obale to platí dvojnásobne. Hneď ako ho vytiahnete z krabice pocítite, že je naozaj solídny a obsahuje spevnené hrany. Vďaka tomu drží tvar a zariadenie doň pasuje ako uliate.

Samotný silikón je kvalitný a určite nejde o lacné riešenie, ktoré sa po krátkom čase šúpe a je „nechutne lepkavé“. Práve naopak. California MagSafe Case je veľmi príjemný na dotyk a iPhone sa s ním používa doslova komfortne.

Materiál je nielen trvácny, ale aj odolný takže sa nemusíte obávať akýchkoľvek nehôd, kedy vám iPhone spadne trebárs na chodník. Pokiaľ ho budete mať navlečený v tomto kryte, hrubá vrstva silikónu dostatočne absorbuje celý náraz.

Ani v tomto prípade nechýba podpora MagSage vďaka silným magnetom v zadnej časti a zabudnúť nemôžeme ani na mäkkú výstelku vnútornej časti púzdra, vďaka ktorej sa vám telefón neoškrie ani v prípade, keď sa vám medzi kryt a jeho zadnú časť dostane akýkoľvek prach, piliny alebo piesok. Opäť ide o riešenie, ktoré už dlhé roky používa aj spoločnosť Apple a nebude to náhoda.

Na záver ešte spomenieme, že California MagSafe Case chráni aj trojicu zadných kamier, ktoré vystupujú do priestoru a to vďaka dodatočnému plastovému dielcu kopírujúcemu obrys celého zadného kamerového modulu.

Všetky tlačidlá sú samozrejme chránené a bezproblémovo sa stláčajú. Kryt zoženiete v piatich farbách a za 29,99 € s ním urobíte radosť aj náročnejšiemu používateľovi. Vážne je návykový.

2. Innocent Journey MagSafe Vent Charger

Innocent Journey MagSafe Vent Charger

Opäť príslušenstvo, ktorému sme v rámci našej redakcie venovali aj samostatnú recenziu (recenziu nájdete tu). Pokiaľ zháňate dostupný MagSafe držiak do auta s pekným dizajnom a taktiež funkciou bezdrôtového nabíjania tak tu v podstate nie je o čom.

Journey MagSafe Vent Charger si môžete veľmi pevne upevniť do výduchu klimatizácie a razom sa váš iPhone premení na multimediálne centrum vo vozidle, cez ktoré si budete púšťať hudbu, telefonovať ale aj sledovať navigačný systém.

Innocent Journey MagSafe Vent Charger

Dôležité je tiež povedať, že držiak má veľmi silné magnety, ktoré nepovolia ani vo chvíli, keď je na nich ukotvený najväčší iPhone 12/13 Pro Max a vy so svojim vozidlom prechádzate po nerovnostiach. Sami sme to testovali v rôznych podmienkach a zariadenie držalo ako prikované.

Prečítajte si tiež  iPhone 11 Pro Max vs. Samsung Galaxy Note 10+. Ktorý fotí lepšie...

Rovnako to bolo aj v prípade, že sme ho používali s krytmi California MagSafe Case alebo Crystal Air MagSafe iPhone Case. Pokiaľ teda chcete kúpiť svojmu blízkemu dva darčeky, toto je vcelku zaujímavá alternatíva, ktorá ho poteší najmä z praktického hľadiska.

Innocent Journey MagSafe Vent Charger

Zdôrazniť musíme aj prítomnosť bezdrôtového nabíjania. Je pravda, že nie je najrýchlejšie a taktiež vám zrejme bude prekážať kábel vedúci do zapaľovača.

Na strane druhej, ak cestujete dlhšie trasy, káblik si môžete schovať napríklad pod plastovú časť palubnej dosky a stredového tunelu. Chce to len trochu kreativity a zručnosti.

Držiak si môžete kúpiť v dvoch farbách (čiernej a striebornej) a jeho cena sa pohybuje na úrovni 40,00 €. V pomere cena/výkon/protihodnota to určite stojí za zváženie.

1. Innocent Eco Planet Case iPhone


Na záver tu máme trochu netradičný obal, ktorý nás však zaujal nielen spracovaním, ale aj materiálom. Hoci pôsobí tak, ako by šlo o silikón, v skutočnosti bol vyrobený zo zmesi na báze škrobu, recyklovaných materiálov a odpadu z ľanovej slamy.

Inými slovami ide o plne recyklovateľný kryt, ktorý môžete po skončení jeho „služby“ vyhodiť priamo do kompostu alebo BIO odpadu. Rozklad trvá v závislosti od podmienok od 6 mesiacov až do 3 rokov a používateľ môže mať istotu, že s jeho kúpou neprispieva k znečisťovaniu životného prostredia.

V samotnom puzdre sa podľa výrobcu nenachádzajú žiadne stopy ftalátov, BPA a ani kadmia. To, že je na ňom niečo netradičné spoznáte aj vďaka štruktúre, ktorá je plná čiernych a sivých bodiek.

Samozrejmosťou je ale vysoká pevnosť a veľmi dobrá ochrana zariadenia. Materiál prekrýva aj tlačidlá, ktoré sa však stále dobre stláčajú a celkové používanie je veľmi príjemné na dotyk. Eco Planet Case je dostupný až v šiestich samostatných farbách a zaobstarať si ho môžete na viacero modelov iPhonu.

Skvelá je tiež jeho cena, ktorá štartuje na úrovni iba 14,99 €. V porovnaní s California MagSafe Case síce nemá z vnútornej strany mäkkú výstelku (z ekologických dôvodov), no na druhej strane jeho kúpou šetríte našu planétu a to je vcelku pekná myšlienka, ktorá môže byť spojená s vhodným vianočným darčekom.

Ako ste teda mohli vidieť sami, vybrali sme 5 skutočne elegantných a užitočných darčekov, s ktorými to pod vianočným stromčekom nepokazíte. Najdrahšie príslušenstvo v tomto zozname stojí iba 40,00 € a aby toho nebolo málo, s našim kódom: SVETAPPLE10 získate ešte dodatočnú 10 % zľavu na celý nákup v innocentstore.sk. Tak na čo ešte čakáte? 

Prečítajte si tiež  iPhone ako investícia? Tento kúsok má po 14 rokoch 60-krát vyššiu hodnotu než nový
Môže ťa zaujímať
- Reklama -