Pred pár rokmi Apple zaviedlo do svojho internetového obchodu s aplikáciami aj možnosť predplatného. Mnohí vývojári sa toho chytili a rýchlo ju zakomponovali do svojich appiek. Našli sa tu však aj špekulanti, ktorí po čase prepdlatné zvýšili bez upozornenia používateľa za vidinou “špinavého” zisku. App Store si na nich teraz posvieti.

Zvýšenie predplatného v App Store vás už neprekvapí.

Pokiaľ ste používali niektoré aplikácie na báze týždennej, mesačnej, ročnej (alebo inej) priebežnej platby a vývojár cenu potichu zvýšil, nikto vás na to nemusel upozorniť. Napriek tomu, že by ste o tom jednoznačne mali vedieť ako prví, Apple tento problém dlhodobo ignorovalo. Našťastie ho však v poslednej aktualizácii operačného systému iOS začalo riešiť. Pokiaľ sa niekto rozhodne zvýšiť cenu predplatného, App Store vás na to upozorní a opýta sa či chcete v odbere pokračovať.

- Reklama -
Ako zastaviť predplatné na iPhone? Kompletný návod pre AppStore. - svetapple.sk
Zvýšenie predplatného v App Store vás už neprekvapí.

Je to v podstate veľmi jednoduché a slúži na to pop-up okno. V prvom rade ho môžete buď odmietnuť, alebo si prečítať viac. V ďalšom kroku potom uvidíte rozdiel v cene za dané obdobie a je už iba na vás, či ho potvrdíte a budete v ňom pokračovať, alebo ho zrušíte a nájdete si inú appku. Používateľ má vďaka tomuto riešeniu po dlhých rokoch konečne presný prehľad o tom, za ktoré služby v priebehu času platí viac alebo menej peňazí. Doslova sa čudujeme, že tu niečo podobné nebolo už dávnejšie.

Ako môžete sami vidieť v príspevku nižšie, nové riešenie od spoločnosti Apple vyzerá veľmi prehľadne a jednoducho. Dúfame, že podobných “praktických” vylepšení budeme mať v iOS čoraz viac. V tomto prípade nám môže ušetriť desiatky či dokonca stovky eur. Ak si chcete skontrolovať alebo zrušiť predplatné, prečítajte si náš návod ako na to…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.