Spoločnosť Apple zaznamenala nové rekordné maximum na akciovom trhu. Akcie AAPL dosiahli za jediný deň zvýšenie o 1,67 % a uzavreli sa na úrovni 197,96 dolárov za kus. Apple neustále prekonáva svojich konkurentov o čom svedčí aj fakt, že je jednou z piatich amerických spoločností s hodnotou nad 1 bilión dolárov.

V stredu 13. decembra 2023 akcie AAPL prekročili svoje predchádzajúce maximum 196,45 dolárov stanovené 31. júla 2023. Spoločnosť Apple lámala rekordy aj 6. decembra 2023, keď sa jej celková trhová hodnota znovu dostala nad 3 bilióny USD. Je to vôbec prvá verejne obchodovateľná spoločnosť, ktorá niečo podobné dosiahla. To už hovorí samo za seba.

Apple patrí k trhovej špičke akcií už roky

Podľa príspevku z dielne portálu Barron’s dosiahla spoločnosť Apple ďalší významný míľnik. Jej trhová hodnota sa totiž počas roka 2023 zvýšila o 1 bilión dolárov. Konkurenčnému Microsoftu sa v tomto roku podarilo dosiahnuť rovnaký výkon.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Netreba pritom zabúdať, že na začiatku pandémie COVID-19 v roku 2020 mala spoločnosť Apple v určitý čas celkovú hodnotu pod úrovňou 1 bilión dolárov.

Akcie AAPL
Zdroj: Google Finance

V čase písania tohto článku je momentálna hodnota akcií AAPL 198,11 dolárov, čiže ešte mierne narástla.

Gigant z Cupertina však neoperuje na čele prestížneho rebríčka osamote. Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon a Nvidia sú jediné spoločnosti s hodnotou vyššou ako 1 bilión dolárov.

Rozdiel medzi prvým a druhým miestom, teda spoločnosťami Apple a Microsoft, je približne 220 miliárd dolárov, čo je približne veľkosť spoločností Disney a Spotify.

Tieto čísla sú síce zaujímavé na sledovanie, no nemajú veľký význam pokiaľ nie ste akcionármi. Trhová hodnota spoločnosti Apple pravdepodobne už čoskoro prekročí hranicu 4 biliónov dolárov, čo sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane už v roku 2025, alebo v roku 2026.

Dopomôcť by k tomu mala práve očakávaná náhlavná súprava Apple Vision Pro. Technologickému gigantovi preto držíme palce.

Prečítajte si tiež  Európska únia šliape spoločnosti Apple na krk: Dôvodom sú platby za Spotify

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -