Funkcia detekcie autonehody v nových iPhonoch 14 je bez pochýb užitočnou vychytávkou, ktorá dokáže zachrániť život. Používatelia sa však od jej sprístupnenia stretli hneď s niekoľkými problémami. Vychytávka chybne vyhodnocovala ako autonehodu napríklad brzdenie pri lyžovaní alebo jazdu na horskej dráhe. Táto chyba by však mala byť odstránená v rámci aktualizácie iOS 16.4.

Apple neposkytuje žiadne konkrétne podrobnosti o optimalizáciách, no podľa poznámok k vydaniu aktualizácie iOS 16.4, bude problém s funkciou Crash Detection odstránený. Na jablkovú spoločnosť v tomto prípade naliehali aj dispečeri tiesňového volania v niekoľkých štátoch USA a Kanady. Tí sa sťažovali, že funkcia počas jazdy spúšťala neodôvodnené volania na linku prvej pomoci.

Detekcia autonehody v systéme iOS 16.4
Zdroj: Apple

Funkcia Crash Detection bola spustená minulý rok pre všetky modely iPhone 14 a najnovšiu generáciu hodiniek Apple Watch. Nástroj pre detekciu autonehody je navrhnutý tak, aby rozpoznal vážnu autonehodu a automaticky upozornil záchrannú službu, ak používateľ nereaguje na zariadenie do 20 sekúnd. Podľa opakujúcich sa správ z lyžiarskych oblastí však niekedy mylne považovala pád lyžiara alebo snowboardistu za autonehodu.

Prečítajte si tiež  Detekcia autonehody od Apple zachránila v Nemecku troch ľudí. Nabúrali na mieste, kde ich nikto nevidel

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -