Nedávna aktualizácia operačného systému macOS Sonoma 14.4, ktorá prišla ešte minulý týždeň, so sebou priniesla neočakávané technické problémy, ktoré vám môžu znepríjemniť život. Stretnúť sa s nimi mohli hlavne používatelia, ktorí napájajú na svoj Mac externé monitory. Táto chyba totiž ovplyvňovala funkčnosť USB rozbočovačov integrovaných v niektorých monitoroch.

Majitelia počítačov Mac vo veľkom hlásia, že po inštalácii tejto aktualizácie ich rozbočovače a huby prestali správne fungovať, čo spôsobovalo nepríjemné výpadky v pripojení a komunikácii s príslušnými zariadeniami. Používatelia sa na diskusných fórach na Reddite podelili o početné sťažnosti, ktoré poukazovali na rovnaký problém.

Problém sa najviac vzťahuje na monitory od výrobcov Dell, Samsung a Gigabyte, pričom niektorí dokonca uviedli, že ich monitory prestali s Macom fungovať úplne. Stretnúť sa s ním, ale môžete aj pri iných značkách.

Posledná aktualizácia macOS spôsobuje problémy s monitormi 

Zdá sa, že univerzálna oprava tohto softvérového problému zatiaľ neexistuje, no niektorí používatelia našli aspoň dočasné riešenie v úplnom vypnutí a reštartovaní svojich monitorov, alebo v opätovnom povolení funkcie pre pripojenie príslušenstva v nastaveniach systému macOS. Ak náhodou taktiež trpíte podobnou chybou, skúste zopakovať rovnaký postup. Je vysoká šanca, že vám pomôže.

MacBook Air
Zdroj: Apple

Rovnako platí, že problém nie je súčasťou všetkých hubov a monitorov v kombinácii s počítačmi Mac. Niektorým používateľom totiž komunikácia Macu s externým monitorom aj naďalej funguje bez akýchkoľvek zaváhaní, výpadkov alebo chýb v komunikácií.

Vzhľadom na tieto okolnosti sa odporúča, aby používatelia, ktorí sú závislí na funkčnosti USB rozbočovačov v ich monitoroch, odložili aktualizáciu svojich Macov na macOS Sonoma 14.4, prípadne zostali trpezliví a počkali na ďalší update.

Je vysoko pravdepodobné, že spoločnosť Apple už o probléme vie a intenzívne pracuje na jeho riešení. Mohli by sme sa ho dočkať v najbližšom softvérovom update, ktorý dorazí v najbližších týždňoch. O jeho príchode vás samozrejme budeme informovať.

Prečítajte si tiež  MacBook Air M3 vs MacBook Air M2. Rozdiel vo výkone vás prekvapí

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -