Ako určite viete, včerajším novinkám kraľoval 95. ročník odovzdávania Oscarov. Jedno z prestížnych ocenení sa podarilo uchmatnúť aj technologickému gigantovi z Cupertina.  Spoločnosť Apple v kooperácii s BBC získala cenu akadémie za krátky animovaný film The Boy, the Mole, the Fox, and the Horse, rozprávku scenáristu a výtvarníka Charlieho Mackesyho.

Krátky film sleduje priateľstvo chlapca, krtka, líšky a koňa, ktorí spolu cestujú a hľadajú domov. Účinkujú v ňom Tom Hollander, Idris Elba, Gabriel Byrne a Jude Coward Nicoll. Spoločnosť Apple Original Films získala práva na produkciu minulý rok, pričom film debutoval na platforme Apple TV+ počas Vianoc 2022.

- Reklama -

Bolo to jediné víťazstvo spoločnosti Apple na tohtoročných Oscaroch, pričom Apple získal ešte jednu nomináciu, za ktorou stál a to pre Brian Tyree Henry. Ten si svoju nomináciu vyslúžil za vedľajšiu mužskú úlohu v dráme Causeway na Apple TV+.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -