Ako určite viete, včerajším novinkám kraľoval 95. ročník odovzdávania Oscarov. Jedno z prestížnych ocenení sa podarilo uchmatnúť aj technologickému gigantovi z Cupertina.  Spoločnosť Apple v kooperácii s BBC získala cenu akadémie za krátky animovaný film The Boy, the Mole, the Fox, and the Horse, rozprávku scenáristu a výtvarníka Charlieho Mackesyho.

Krátky film sleduje priateľstvo chlapca, krtka, líšky a koňa, ktorí spolu cestujú a hľadajú domov. Účinkujú v ňom Tom Hollander, Idris Elba, Gabriel Byrne a Jude Coward Nicoll. Spoločnosť Apple Original Films získala práva na produkciu minulý rok, pričom film debutoval na platforme Apple TV+ počas Vianoc 2022.

Bolo to jediné víťazstvo spoločnosti Apple na tohtoročných Oscaroch, pričom Apple získal ešte jednu nomináciu, za ktorou stál a to pre Brian Tyree Henry. Ten si svoju nomináciu vyslúžil za vedľajšiu mužskú úlohu v dráme Causeway na Apple TV+.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  MacBook Air 15" kúpite za výhodnú cenu. Je to jeden z najlepších počítačov od Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -