Zdá sa, že spoločnosť Apple nechce v kategórii umelej inteligencie nič zameškať. Podľa nových informácií, ku ktorým sa dostal The New York Times totiž testuje viaceré koncepty generatívnej umelej inteligencie, ktoré by jedného dňa mohli byť určené pre Siri. Tento scenár by sa mal udiať aj napriek zásadným problémom, ktoré má hlasová asistentka v súčasnosti.

Inžinieri spoločnosti Apple vrátane členov tímu Siri údajne testujú koncepty generovania jazyka v reakcii na vzostup chatbotov, ako je ChatGPT od spoločnosti OpenAi. Technológie novej generácie poukazujú na fakt, že asistenti ako Siri či Alexa premrhali svoj náskok v pretekoch v oblasti umelej inteligencie a dnes hrajú skôr druhé husle.

Loopi banner reklamaREKLAMA

Apple preto chce čo najskôr opäť naskočiť do rozbehnutého vlaku a konkurovať najpokročilejším hráčom v tejto kategórii. Ťažkopádny dizajn Siri však veľmi sťažuje inžinierom pridávanie nových funkcií. Napríklad jej databáza obsahuje veľký zoznam fráz v takmer dvoch desiatkach jazykov, čo sa v konečnom dôsledku zdá byť kontraproduktívne.

Jednou z výhrad mnohých používateľov je fakt, že Siri doposiaľ stále nie je dostupná v niektorých európskych jazykoch. Ako sa však ukazuje, Apple sa s nimi nikam neponáhľa.

Ak teda čakáte na jablkovú umelú inteligenciu v slovenčine či češtine, radšej na to rýchlo zabudnite. Zatiaľ nie je jasné ani to, kedy by Apple mohlo vyrukovať so svojim vlastným „chatbotom“, no s určitosťou to bude v horizonte niekoľkých rokov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -