Produkcia čipov na vlastnej pôde je pre Apple určite hnacím strojom, ktorý takisto poženie aj lokálnu ekonomiku. Podobné kroky však zvyknú byť dvojsečnou zbraňou, hlavne pre spotrebiteľov. Jablková spoločnosť plánuje získavať časť svojich čipov z továrne v Arizone už o dva roky. Produkcia v USA môže vzhľadom na drahšiu pracovnú silu vyhnať ceny budúcich iPhonov opäť o niečo vyššie.

Prečítajte si tiež  Kedy meniť batériu na iPhone? Poznáme aj cenu servisu

Tento krok potvrdil aj generálny riaditeľ Tim Cook, pričom uviedol, že plány sa začnú realizovať v roku 2024. Okrem toho má gigant z Cupertina v pláne získavať čipy a iné komponenty aj z Európy. Cook neposkytol podrobnosti o čipoch, ktoré bude Apple získavať z Arizony. Jeden z hlavných dodaávateľov v podobe firmy TSMC v súčasnosti buduje výrobný závod neďaleko Phoenixu.

Len minulý týždeň denník The Wall Street Journal uviedol, že spoločnosť TSMC plánuje otvoriť druhú továreň v Arizone. Závod v hodnote 12 miliárd dolárov by mal vyrábať špičkové čipy novej generácie s 3nm technológiou, ktoré sa pravdepodobne budú používať v budúcich zariadeniach spoločnosti Apple.

iPhone 15 Pro a čip A16 Bionic
Zdroj: MacRumors

Bidenova administratíva sa snaží finančnými stimulmi povzbudiť spoločnosti, aby vyrábali čipy v Spojených štátoch. Tento krok podporuje aj Apple, keďže sa tiež snaží znížiť svoju závislosť od Číny. Hlavné továrne spoločnosti TSMC sa nachádzajú na Taiwane, ale prevádzkuje aj závody štáte Washington, ako aj návrhárske centrá v Texase a v Kalifornii.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -