Technologický gigant z Cupertina získal potrebné technológie, pomocou ktorých dokáže zredukovať biometrické senzory tak, aby mohol zmenšiť rozmery výrezu, známeho ako „notch“. Ten sa po prvýkrát objavil ešte v roku 2017 s príchodom iPhonu X a v nezemnej podobe slúži do dnešných dní pre systém skenovania tváre Face ID.

Zmenu jeho tvaru avizujú viacerí leakeri a analytici už niekoľko mesiacov, avšak doposiaľ sme nevideli žiaden fyzický dôkaz. Včera ale možnú podobu vylepšeného výrezu priniesla redakcia magazínu Macrumors, ktorej presnosť únikov sa z dlhodobého hľadiska odhaduje na 71,9%.

Fotografie zachytávajú údajne krycie sklíčka pre iPhone 12S Pro Max, iPhone 12S a iPhone 12S mini. Vo všetkých troch prípadoch môžeme pozorovať drobnú zmenu notchu, ktorý sa zúžil. Hoci je tu stále prítomný, pri používaní bude rušiť majiteľa smartfónu o niečo menej než doteraz.

iPhone 12S
Zdroj: Macrumors

Aktuálne sa jedná len o prvý únik, ktorý síce môže byť pravdivý, no stále nemusí ukazovať finálnu podobu dizajnu displeja. Dôvodom je to, že Apple ešte pracuje na iPhone 12S a hoci v súčasnosti finišuje s dizajnom, stále nie je na 100% dokončený. Pokojne sa teda môže vyskytnúť zmena, ktorá dizajn výrezu ešte upraví.

Názor našej redakcie

To čo ste mohli vidieť na vyššie uvedenej fotografii vyzerá ako rozumná a možná zmena, ktorú očakávame v roku 2021. iPhone 12S sa od svojho predchodcu nebude líšiť žiadnymi výraznými vizuálnymi úpravami, avšak toto môže byť jeden z klasických rozoznávacích prvkov, ktoré sú prítomné pri všetkých generáciách smartfónu.

Druhým dychom ale dodávame, že ak sa Apple pustí touto cestou, očakávame, že Face ID bude stále fungovať minimálne tak dobre ako pred tým. Aj keď v časoch pandémie nepatrí medzi populárne technológie odomykania, pri bežnom použití sme s ním boli vždy veľmi spokojní.

Napíšte nám do komentára, ako sa vám páčia jeho zredukované rozmery. Privítate túto zmenu alebo je z vášho pohľadu zbytočná?

Prečítajte si tiež  Steve Wozniak: Apple už nie je tým, čím bol
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappletrack
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.