Gigant z Cupertina sa vo veľkom chystá na predstavenie systému iOS 18, ktorý prinesie prvky generatívnej umelej inteligencie. V snahe posilniť svoje AI schopnosti a zároveň zachovať súkromie používateľov, spoločnosť Apple prevzala startup DarwinAI. Ten sa špecializuje na vývoj kompaktnejších a efektívnejších hlbokých neurónových sietí.

Vďaka tomuto kroku chce Apple sprístupniť spracovania väčšieho množstva dát priamo na zariadeniach, čo je v súlade s jeho dlhodobým záväzkom k ochrane súkromia. Podľa informácií z agentúry Bloomberg, Apple akvizíciu uskutočnil na začiatku roka, aj keď nebola verejne oznámená. Všetko teda prebehlo v maximálnom utajení.

V dôsledku tejto akvizície sa mnohí bývalí zamestnanci DarwinAI stali súčasťou AI divízie Apple. Alexander Wong, významný výskumník v oblasti umelej inteligencie z University of Waterloo a jedna z kľúčových postáv v DarwinAI, bol menovaný za riaditeľa oddelenia umelej inteligencie v Apple.

iPhone 16 iOS 18
Zdroj: SvetApple, YouTube / 4RMD (úprava redakcie)

V nasledujúcich mesiacoch sa určite dozvieme viac o tom, aké funkcie umelej inteligencie iOS 18 prinesie. Blížiace sa aktualizácie síce neponúknu umelú inteligenciu v plnej sile, keďže pôjde iba o akúsi „vstupnú bránu“ do sveta AI. Spoločnosť Apple, ale chystá celý rad funkcií, ktoré budú využívať tieto prvky.

Skupovanie iných spoločností v tomto odvetví sú súčasťou širšej stratégie Apple, ktorá zahŕňa integráciu pokročilých AI funkcií do svojich produktov. Viac by sme sa o ňom mali dozvedieť už o niekoľko mesiacov, konkrétne počas konferencie WWDC 2024, ktorá prebehne v júni.

Prečítajte si tiež  iOS 18 sa už testuje aj mimo Apple. Prístup k nemu majú iba vyvolení

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -