Bizarné patenty spoločnosti Apple nie sú žiadnou novinkou, nakoľko jablková firma si ročne necháva schvaľovať stovky nápadov, ktoré napokon ani neuzrú svetlo sveta. Jeden z nich sa však nedávno ocitol v knihe patentového úradu a znie naozaj zaujímavo. Aj preto si ho vieme predstaviť v praxi.

Apple má nápad na nový dizajn obalu pre iPad (alebo aj iPhone), ktorý by poskytol lepšiu ochranu pre mobilné zariadenie, mohol by obsahovať rôzne komponenty (batéria, fotoaparát či ďalšie periférie) a ku tomu všetkému by slúžil ako stojan. V novom patente s názvom “Periférne puzdro pre počítačové zariadenie” Apple navrhuje úplnú zmenu spôsobu, akým sa zariadenia pripájajú ku svojim obalom.

Podľa nového návrhu spoločnosti Apple by sa zariadenie spojilo s obalom len na jednej strane. Samotný obal by potom pozostával z veľkej ochrannej konštrukcie s pútkom, ktorá by pokrývala všetky strany zariadenia.

Revolúcia pre obaly na smartfón? Pre Apple žiadny problém

Na obrázkoch je konštrukcia vyobrazená ako silný vonkajší lem, ktorý sa používa napríklad na prenosných externých SSD diskoch. Obal je ohybný a dá sa prichytiť k zariadeniu len z jednej strany, vďaka čomu sa môže efektívne premeniť na stojan alebo rukoväť.

Patent pre nový obal na iPad
Zdroj: PatentlyApple

Pútko môže byť tiež rozdelené, čo umožňuje aby sa niektoré časti v rohoch ohli a vytvorili podstavce. Tie by následne držali zariadenie vo vertikálnej polohe bez akéhokoľvek sklonu (viď obrázky nižšie).

Podľa popisu patentu spojenie umožňuje, aby sa do konštrukcie pridali aj iné súčiastky ako napríklad batéria, fotoaparát alebo periférie pre iPad. Zariadenie by vďaka tomu mohlo poskytnúť dlhšiu výdrž, krajší obraz a podobne. V jednom z návrhov sa dokonca do obalu skryla aj Apple Pencil.

Patent pre nový obal na iPad
Zdroj: PatentlyApple

Či sa takéhoto spracovania obalu alebo konštrukcie pre iPad alebo iPhone dočkáme je zatiaľ vo hviezdach. Spoločnosť Apple však už neraz podobným výstrelkom prekvapila a preto ju určite netreba podceňovať.

Čo hovoríte na tento nápad vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Prečítajte si tiež  iPad mini kúpite po zľave mimoriadne výhodne. Je to geniálny tablet, ktorý by ste nemali prehliadať
Patent pre nový obal na iPad
Zdroj: PatentlyApple
Patent pre nový obal na iPad
Zdroj: PatentlyApple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -