Napriek tomu, že nás od predstavenia nových iPhonov delí ešte niečo vyše polroka, odhady týkajúce sa tohtoročných modelov neustále pribúdajú. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg spoločnosť Apple zamýšľa pridať nový prémiový iPhone, ktorý doplní ponuku verzií Pro a Pro Max. Hoci je na stole pridanie iPhonu 15 Ultra už v tomto roku, existuje aj scenár jeho oneskorenia.

Pôvodne sa očakávalo, že nový model Ultra bude v ponuke figurovať ako náhrada za najväčšieho figuranta v podobe iPhonu Pro Max. Tieto odhady boli zametené pod koberec a na svete je reálna možnosť, že Apple vyrukuje hneď s trojicou high-endových verzií smartfónu.

Namiesto premenovania modelu Pro Max na Ultra by tak spoločnosť Apple mohla nad oba modely Pro pridať ešte vyššiu konfiguráciu – iPhone Ultra. Či sa to firme podarí ešte v tomto roku je otázne, no od generácie iPhonu 16 by to tak určite malo byť.

iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider

Nie je jasné, ako by sa nový high-end model líšil od modelov Pro a Pro Max, no najpravdepodobnejším scenárom je aktualizácia fotoaparátu, výkonnejší čip a možno aj bezportové nabíjanie bez Lightningu alebo USB-C koncovky.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -