Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple skúma odvetvie skladacích smartfónov, tabletov či dokonca počítačov. Ako dnes uviedol portál The Elec, technologický gigant z Cupertina pracuje na novom type zobrazovacích jednotiek. Firma má vraj vyvíjať tenšie OLED panely, ktoré by sa v budúcnosti mohli používať v skladacích displejoch.

Spomínané OLED panely nemajú vo svojej konštrukcii žiadne polarizátory, ktoré slúžia na to, aby cez ne prechádzalo svetlo vo všetkých smeroch. Tým sa zlepšuje celková viditeľnosť displeja (napríklad pri pohľade z uhla).

Polarizačné fólie dnes nájdeme v každom jednom iPhone a aj keď sú veľkým pomocníkom, majú jednu zásadnú nevýhodu. V praxi znižujú jas, a tým pádom je celková svietivosť panela menej efektívna.

Výrobcovia sa to snažia kompenzovať tým, že displeje ponúkajú vyšší výkon. To však znižuje ich celkovú životnosť a samozrejme zvyšuje spotrebu batérie.

Bez polarizačných fólií sú displeje tenšie 

iPhone FoldDruhou nevýhodou polarizačných fólií je to, že v rámci celého displeja predstavujú dodatočnú vrstvu, ktorá zvyšuje jeho celkovú hrúbku. Pri skladacích paneloch je ale dôležité, aby boli čo najtenšie. A presne to je hlavný dôvod, prečo Apple pracuje na novej technológií.

Správa od The Elec, ktorá sa odvoláva na dodávateľské reťazce technologického giganta tiež naznačuje, že Apple zrejme prišlo na spôsob, ako odstrániť polarizátory s tým, že sa kvalita zobrazenia nezmení. Ide o modernejšie, no pravdepodobne drahšie riešenie.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Inšpirácia môže pritom pochádzať priamo od spoločnosti Samsung, ktorá pri svojom smartfóne Galaxy Z Fold 3 už použila panely OLED bez polarizátora. Náhradou je technológia „Eco Square„, ktorá zvyšuje priepustnosť svetla a zároveň znižuje spotrebu energie až o 25 %.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -