Podľa mnohých odhadov sa nová generácia jablkových smartfónov dočká citeľného zdražovania. Hlavnými aktérmi tejto nemilej skutočnosti majú byť prémiové verzie  telefónov iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, za ktoré v roku 2023 zaplatíme viac, než v súčasnosti za ich predchodcov.

Za týmto tvrdením stojí aj známy analytik Jeff Pu, ktorý vo svojej výskumnej správe z tohto týždňa predpovedá, že ceny modelov Pro a Pro Max sa zvýšia kvôli zásadným hardvérovým vylepšeniam.

Tie sa týkajú použitia titánového rámu, polovodičových tlačidiel s haptickou spätnou väzbou, čipu A17 Bionic, zvýšenej pamäte RAM alebo nových objektívov fotoaparátu. Nový iPhone v tej najdrahšej verzii bude skrátka extrémne technologicky nabitý produkt. Apple ho však svojim zákazníkom nedá lacno. 

iPhone 15 Pro
Zdroj: Hanstsaiz

V USA sa cena modelu Pro od vydania iPhonu X v roku 2017 začína na 999 dolároch, zatiaľ čo cena modelu Pro Max sa od uvedenia iPhonu XS Max na trh v nasledujúcom roku začína na 1 099 dolároch. Toto číslo bolo doposiaľ rovnaké, no práve pripravovaná generácia má priniesť zmenu cenovky smerom nahor.

Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi banner reklama
REKLAMA

Mimo USA spoločnosť Apple v posledných rokoch síce zvýšila ceny iPhonov viackrát, no dôvodom boli najmä výkyvy zahraničných mien. V prípade iPhonu 15 Pro a Pro Max by však zvyšovanie cien malo byť plošné, bez ohľadu na súčasné menové kurzy.

Napríklad na Slovensku začínal iPhone 14 Pro až na hranici 1299 € (dnes ho zoženiete od 1 084 €) a iPhone 14 Pro Max až na hranici 1 449 € (dnes ho zoženiete od 1 199 €).

Pokiaľ zariadenia zdražejú v USA, skoro určite sa to premietne aj do tunajších cien. Ľahko sa tak môže stať, že v roku 2023 zaplatíme na Slovensku za iPhone 15 Pro 1 399 € a za iPhone 14 Pro Max 1 549 €. Stále budeme pri tom hovoriť len o základných verziách. Apple by však mohlo ako „bolestné“ zvýšiť aspoň ich pamäť zo 128 GB na 256 GB tak, ako to robia iní výrobcovia. Nechajme sa prekvapiť, či budú naše prosby vypočuté.

Prečítajte si tiež  iPhone zaznamenal pokles predajov. Klesla aj hodnota "pätnástej" série

Ako túto skutočnosť vnímate vy? Plánujete si priplatiť za prémiový model alebo sa uspokojíte s nižšou cenovkou v prípade štandardného iPhonu 15? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -