Hoci Apple zvyčajne razí cestu prekonávania inovačných limitov, v prípade niektorých zariadení je zástancom ľudovej voľby. Dobrým príkladom môže byť príslušenstvo, ktoré spoločnosť najnovšie zadala do výroby. Väčšina z vás sa bude zrejme pýtať otázku „toto sa ešte dá kúpiť?„.

Ako už iste viete, všetky štyri modely z radu iPhone 15 budú vybavené novým konektorom pre nabíjanie. Lightning nám dá svoje posledné zbohom a otvorí dvere pre port USB-C, ktorý je modernejší a povedzme si na rovinu, že so zvyšnými Apple zariadeniami aj kompatibilnejší.

Práve výmena nabíjacieho portu má však na svedomí upgrade jedného zo zastaraných druhov príslušenstva. Apple totiž plánuje aktualizovať káblové slúchadlá EarPods o konektor USB-C. Firma ich po prvýkrát predstavila ešte v roku 2012 po boku iPhonu 5 s 3,5 mm konektorom a predáva ich dodnes.

Apple oživí takmer zabudnuté káblové slúchadlá

Hoci sa Apple posledné roky zameriava na posúvanie hraníc o svojimi produktami AirPods a Beats, nezabúda ani na používateľov, ktorí slúchadlám nepripisujú až tak dôležitú váhu. Ak teda nebude chcieť dať stovky eur za bezdrôtové AirPody, Apple bude mať k dispozícii lacnejšiu a zároveň obstarožnejšiu možnosť.

Slúchadlá EarPods s konektorom USB-C
Zdroj: MacRumors

Slúchadlá EarPods sa stali menej populárnymi, odkedy spoločnosť Apple v roku 2016 začala predávať bezdrôtové riešenie AirPods a odstránila jack v iPhone 7.

EarPods sú v súčasnosti k dispozícii s Lightning, alebo 3,5 mm konektorom, no ku iPhonu 15 by sa mali pripájať priamo cez USB-C. Je však nad slnko jasné, že sa nebudú dodávať spolu so zariadením, ale budete ich musieť kúpiť zvlášť.

Očakáva sa tiež, že spoločnosť Apple sa v nasledujúcich mesiacoch zameria aj na aktualizáciu ďalšieho príslušenstva. Konektor USB-C preto môžeme očakávať aj v doplnkoch pre Mac, ako Magic Keyboard či Magic Mouse, ale aj v nabíjacích puzdrách AirPods, či v externej nabíjačke MagSafe Battery Pack.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toto sú najpoužívanejšie smajlíky na Instagrame
Môže ťa zaujímať
- Reklama -