Už na jeseň sa dočkáme predstavenia prvých jablkových smartfónov, ktoré budú disponovať novým konektorom na nabíjanie. Doterajší kontroverzný port Lightning nahradí USB-C.

Podľa najnovšieho úniku informácií však spoločnosť Apple vôbec tento krok nezamýšľala. Pôvodná verzia iPhonu 15 mala obsahovať aj naďalej konektor Lightning, ktorý bol dokonca testovaný v nových prototypoch zariadení.

Modely iPhone 15 vybavené portom USB-C namiesto Lightningu sa následne testovali začiatkom minulého roka. Už v tej dobe totiž bolo viac než pravdepodobné, že spoločnosť Apple bude nútená prejsť na univerzálny konektor.

Prečítajte si tiež  Toto už Apple naozaj prehnalo. Konektor USB-C v novom iPhone 15 bude umelo limitovaný

USB-C ako Apple štandard

Porty USB-C pritom nie sú ničím nevídaným ani v súvislosti s jablkovou firmou. Tento univerzálny konektor je súčasťou radu počítačov Mac už od roku 2015 a iPadov od roku 2018.

Všetky iPady, ktoré Apple v súčasnosti oficiálne predáva sú momentálne vybavené portom USB-C. Jedným z mála zariadení, ktoré sú ešte stále viazané na Lightning zostávajú práve iPhony. To sa však už onedlho zmení.

iPhone 15 USB-C
Zdroj: MacRumors

USB-C vo všetkých Apple zariadeniach nielen zjednoduší nabíjanie, ale aj odstráni doterajšie patálie s množstvom káblov pre rozličné zariadenia. iPhone, iPad a Mac tak bude možné nabíjať pomocou rovnakého napájacieho portu (ak nepočítame MagSafe).

Apple bude musieť taktiež aktualizovať tretiu generáciu slúchadiel AirPods, AirPods Pro 2, AirPods Max, myšku Magic Mouse, Magic Trackpad, klávesnicu Magic Keyboard a pôvodnú ceruzku Apple Pencil.

Tieto zariadenia však sú vedené skôr ako periférie, a preto by to nemalo pre giganta z Cupertina predstavovať žiadny problém.

Prečítajte si tiež  Apple vďaka USB-C ohromne zbohatne. Nový štandard v iPhone 15 zarobí poriadne peniaze

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -