Dlho avizovaná náhlavná súprava pre virtuálnu a rozšírenú realitu ešte nebola ani oznámená, no Apple podľa všetkého už pracuje na druhej generácii. Za jej produkciu má stáť jeden z hlavných dodávateľov v podobe spoločnosti Foxconn. Tá údajne vyvíja lacnejšiu verziu náhlavnej súpravy, ktorá dorazí v nasledujúcich rokoch.

O niečo lacnejší, no stále drahý VR headset

Prvá verzia dlho očakávaného headsetu má podľa prvých odhadov dosiahnuť astronomickú cenovku. S týmto problémom sa však chce Apple popasovať v ďalšej generácii, kedy používateľom ponúkne cenovo dostupnejší variant produktu. Stále sa však bude pohybovať na úrovni cenovky prémiových počítačov Mac.

O plánoch spoločnosti Apple vydať lacnejšiu verziu náhlavnej súpravy informoval aj známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Headset by mal údajne používať cenovo dostupnejšie komponenty ako napríklad objektívy s nižším rozlíšením alebo jednoduchšie senzory. To by sa následne malo podpísať na jeho nižšej cenovke.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Očakáva sa, že prvá náhlavná súprava spoločnosti Apple bude oznámená na konferencii WWDC už v júni. Headset bude disponovať viac ako 12 kamerami, duálnymi objektívmi s rozlíšením 4K a pokročilým sledovaním očí a rúk. Po softvérovej stránke bude mať zariadenie rozhranie podobné iOS, ktoré poznáme z iPhonu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -