Dlho avizovaná náhlavná súprava pre virtuálnu a rozšírenú realitu ešte nebola ani oznámená, no Apple podľa všetkého už pracuje na druhej generácii. Za jej produkciu má stáť jeden z hlavných dodávateľov v podobe spoločnosti Foxconn. Tá údajne vyvíja lacnejšiu verziu náhlavnej súpravy, ktorá dorazí v nasledujúcich rokoch.

O niečo lacnejší, no stále drahý VR headset

Prvá verzia dlho očakávaného headsetu má podľa prvých odhadov dosiahnuť astronomickú cenovku. S týmto problémom sa však chce Apple popasovať v ďalšej generácii, kedy používateľom ponúkne cenovo dostupnejší variant produktu. Stále sa však bude pohybovať na úrovni cenovky prémiových počítačov Mac.

O plánoch spoločnosti Apple vydať lacnejšiu verziu náhlavnej súpravy informoval aj známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Headset by mal údajne používať cenovo dostupnejšie komponenty ako napríklad objektívy s nižším rozlíšením alebo jednoduchšie senzory. To by sa následne malo podpísať na jeho nižšej cenovke.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Očakáva sa, že prvá náhlavná súprava spoločnosti Apple bude oznámená na konferencii WWDC už v júni. Headset bude disponovať viac ako 12 kamerami, duálnymi objektívmi s rozlíšením 4K a pokročilým sledovaním očí a rúk. Po softvérovej stránke bude mať zariadenie rozhranie podobné iOS, ktoré poznáme z iPhonu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple a Imgaine Dragons spojili sily a pomáhajú utečencom!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -