Vernosť zákazníkov je faktorom, ktorým sa spoločnosť Apple môže pýšiť už dlhé roky. Existuje len málo značiek, z ktorej si zákazníci vyberajú väčšie množstvo zariadení ako v prípade giganta z Cupertina. Lojalita k ekosystému Apple aj naďalej rastie a to dokonca raketovým tempom. Potvrdzuje to aj najnovší prieskum.

Apple sa môže pochváliť širokou škálou hardvérových produktov, medzi ktorými nájdeme okrem iPhonov aj iPady, počítače Mac, hodinky Apple Watch a ďalšie menšie platformy. Každý z týchto produktov má svoju vlastnú zákaznícku základňu, ktorá sa často prekrýva a dopĺňa ostatné zariadenia.

Je teda veľmi pravdepodobné, že používatelia iPhonov si skôr či neskôr zaobstarajú aj ďalšie jablkové zariadenie.

Zákazníci sú značke Apple čoraz vernejší

Podľa štúdie Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) si až 91 % nedávnych zákazníkov Apple kúpilo iPhone, čo svedčí o jeho dominantnom postavení v portfóliu spoločnosti.

Okrem toho 75 % z nich vlastní iPad a 54 % jeden z počítačov Mac, čo sú taktiež vlajkové produkty spoločnosti. Približne dve tretiny zákazníkov majú aj hodinky Apple Watch, čo ukazuje úspech Apple v oblasti nositeľnej elektroniky.

Počet používateľov Apple zariadení
Zdroj: CIRP

Uvedené údaje naznačujú, že zákazníci Apple majú tendenciu rozširovať svoju zbierku aj na ďalšie produkty značky. Tento trend je obzvlášť výrazný medzi najaktívnejšími zákazníkmi, ktorí si často kúpia viacero produktov Apple v krátkom časovom období.

Apple si buduje lojalitu fanúšikov už desiatky rokov

Historicky boli počítače Mac považované za hardvérový triumf Apple, vďaka ich jedinečnému operačnému systému a používateľsky prívetivému rozhraniu.

S príchodom iPodu v roku 2001 však Apple zmenil spôsob, akým ľudia pristupujú k hudbe a postavil iPod na čelo svojho ťaženia. V roku 2007 sme sa dočkali revolúcie v podobe iPhonu, ktorý je hlavným predajným artiklom až doteraz.

Nedávno predstavený Apple Vision Pro je najnovším prírastkom do hardvérového portfólia Apple. Jeho úspech a integrácia do ekosystému Apple určia, či sa stane kľúčovým prvkom alebo zostane len okrajovým produktom.

Apple Zariadenia MicroLED displej
Zdroj: Apple

Tento príklad ukazuje, ako Apple neustále inovuje a rozširuje svoj ekosystém, aby udržal lojalitu svojich zákazníkov a zabezpečil ich dlhodobé zapojenie do značky. Uvidíme, ako to s najnovšou vychytávkou dopadne.

Prečítajte si tiež  Tíndedžeri milujú iPhone a Apple Watch. Android im príliš nevonia

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -