Náhlavná súprava Apple Vision Pro, ktorá je od svojho spustenia dostupná iba v USA, sa podľa sľubov spoločnosti Apple už čoskoro rozšíri aj na ďalšie globálne trhy. Počas nedávnej návštevy v Číne, generálny riaditeľ spoločnosti Tim Cook potvrdil, že Čína bude jednou z krajín, kde sa Vision Pro objaví ešte v tomto roku.

Toto oznámenie bolo urobené na čínskom rozvojovom fóre v Pekingu, avšak bez ďalších detailov o dátume spustenia alebo cenách. Nedávno sa taktiež objavili informácie v zdrojovom kóde systému visionOS, ktoré potvrdzujú stratégiu expanzie predaja headsetu do ďalších krajín.

Okrem Číny sa očakáva, že Vision Pro sa dostane aj do ďalších krajín, vrátane Európy. Pridanie podpory pre viacero jazykov naznačuje, že Apple má v pláne uviesť Vision Pro aj pre trhy v Austrálii, Kanade, Francúzsku, Nemecku, Japonsku, Singapure, Južnej Kórei a Spojenom kráľovstve.

Kedy dorazí Apple Vision Pro na Slovensko? 

Novinku si konečne budete môcť kúpiť oveľa jednoduchšie aj na starom kontinente, no s priamym spustením predaja na Slovensku alebo v susedných Čechách, prípadne v Rakúsku zatiaľ nepočítame.

Apple Vision Pro rozhranie v systéme visionOS
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Podobne ako v prípade ďalších zariadení či služieb z jablkovej produkcie, aj náhlavná súprava Apple Vision Pro si s príchodom do našich končín dá riadne na čas. Na stole je možnosť, že sa headset začne predávať na Slovensku už v budúcom roku, no to tvrdenie je zatiaľ skôr iba zbožným prianím.

Apple tradične uvoľňuje svoje novinky v postupných vlnách pričom sa očakáva, že na Slovensko a Česko príde rad až v neskoršom štádiu expanzie.

Viac o novinkách a plánoch pre Apple Vision Pro by sme sa mali dozvedieť na konferencii WWDC 2024. Tá prebehne už začiatkom júna a okrem bližších informácií o Vision Pro sa môžeme tešiť aj na odhalenie nových operačných systémov, medzi ktorými zažiari najmä revolučný iOS 18.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na druhej generácii súpravy Vision Pro. Počkáme si však na ňu pekne dlho

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -