V priebehu posledných týždňov sme vám priniesli niekoľko správ o tom, že sa spoločnosť Apple zmietala v patentových sporoch spojených s Apple Watch. Tieto problémy vyústili do zákazu predaja niektorých modelov hodiniek. Predaj však nebol jediným aspektom, ktorý dostal stopku v USA.

Zákaz predaja totiž znamenal aj zrušenie možnosti výmeny poškodeného modelu alebo kúpených hodiniek v rámci záruky. Rovnako tak prestali byť dostupné aj programy opráv, ktoré sa vzťahovali na vybrané modely hodiniek.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Dovoz Apple Watch Series 9 a Ultra 2 však nakoniec bol do 10. januára povolený. Apple totiž podal žiadosť na odvolávací súd, ktorý mu na krátky čas vyhovel.

Apple nebude môcť poskytnúť opravu či výmenu Apple Watch

Podľa článku, za ktorým stojí agentúra Bloomberg, nebude spoločnosť Apple schopná poskytnúť celkovú výmenu zariadenia pre produkty bez záruky, ak zákazníci poškodia Apple Watch Series 6 alebo novšie.

watchOS 10.1
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple bude môcť zákazníkom navrhnúť, aby si svoj produkt nechali na neskôr a kontaktovali autorizované servisy po kompletnom vyriešení situácie s patentovým sporom. Jediným novým modelom, ktorého sa táto situácia netýka sú Apple Watch SE.

V tomto smere ide o obrovský problém. ktorý sa však našťastie nebude týkať žiadnych iných, ako amerických zákazníkov. Apple Watch totiž dostali zákaz výhradne v tejto krajine. Inde sa teda predávajú aj servisujú bez akýchkoľvek obmedzení.

Situáciu budeme samozrejme naďalej sledovať a o všetkom vás včas informovať.

Prečítajte si tiež  Apple Watch sa vracajú do predaja: Tim Cook aspoň nakrátko vyhral bitku s ITC

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -