Konečne pozitívna správa aj pre spoločnosť Apple. Po tom, čo firma v posledných dňoch prehrávala v boji za vrátenie Apple Watch Series 9 a Ultra 2 do predaja na americkom trhu, prichádza aspoň malé víťazstvo na niekoľko najbližších dní. Ako informuje 9to5mac, Apple podal odvolanie voči tejto záležitosti na americkom odvolacom súde pre federálny obvod.

V dôsledku tohto kroku došlo na dočasné pozastavenie zákazu predaja a dovozu hodiniek Apple Watch Series 9 a Ultra 2, ktoré sú vybavené snímačom sledovania hladiny kyslíka v krvi (oxymeter). Dôvodom bol fakt, že patent na túto technológiu má vlastniť spoločnosť Masimo, ktorá sa rozhodla, že s Apple bude viesť právnu vojnu.

Komisia pre medzinárodný obchod (ITC) celý tento prípad preskúmala a ešte pred dvoma mesiacmi uviedla, že Apple musí prestať dovážať Apple Watch do USA a ako firma ich aj musí prestať predávať vo svojich kamenných prevádzkach a internetovom obchode.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Apple sa spoliehal na to, že toto rozhodnutie možno bude vetovať administratíva amerického prezidenta Joea Bidena, no to sa napokon nestalo. Firme teda nezostávalo nič iné, ako ustúpiť a začať riešiť novú stratégiu.

Tou je práve odvolanie sa na americkom odvolacom súde, vďaka čomu Apple môže obnoviť predaj Apple Watch, ako v Apple Store, tak aj v Apple Online Store. Na druhej strane však Apple nebude mať veľa času, nakoľko táto „výnimka“ bude platiť len do 10. januára 2024.

Apple napriek tomu nezaspal na vavrínoch a už teraz predložil novú softvérovú aktualizáciu pre watchOS, ktorá by mala problém vyriešiť. Rozhodnutie vlády o tom, či bude táto náprava akceptovaná, sa očakáva 12. januára. Masimo však tvrdí, že Apple musí pozmeniť aj hardvér.

Uvidíme teda, ako celý tento patentový spor vo finále dopadne. Apple je obrovská spoločnosť, ktorá sa v takomto prípade snaží za patent buď neskôr zaplatiť v mimosúdnom vyrovnaní, alebo skúša túto „bitku“ vyhrať. Ťažko povedať, ako to dopadne s oxymetrom v Apple Watch. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple chystá veľkú zmenu pre svoje zariadenia. Pripravte sa na príchod kvalitnejších MicroLED obrazoviek
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.