Apple konferencia „Unleashed“ nám okrem pohľadov na nové MacBooky Pro a super výkonné čipy M1 Pro a M1 Max priniesla ešte jednu zásadnú informáciu z prostredia jablkových počítačov. Príchodu ostrej verzie systému macOS Monterey sa dočkáme už budúci týždeň.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo nový MacBook Pro so 14" a 16" displejom a čipom M1 Pro/M1 Max. Má výrez v obrazovke!

Očakávaná aktualizácia dorazí na obrazovky Macov už v pondelok 25. októbra. Po mesiacoch vývojárskych beta verzií ale aj verejného testovania sa macOS 12 Monterey konečne dočká oficiálneho spustenia. Môžeme sa tešiť na množstvo nových funkcií a vychytávok, ktoré sme mali možnosť vidieť už v prípade systémov iOS 15 a iPadOS 15.

Jednou z najočakávanejších možností je Universal Control, ktorá sprístupní používanie jednej klávesnice, myši alebo trackpadu naprieč niekoľkými zariadeniami bez dodatočného prepájania. Príchod hlási aj portrétový mód pre FaceTime a funkcia SharePlay, vďaka ktorej bude možné zdieľať obrazovku v rámci videohovorov v natívnej aplikácii.

macOS Monterey

Nebude chýbať ani Live Text, vďaka ktorému budeme môcť kopírovať textové pole priamo z fotiek, redizajnované Safari, ktoré je už momentálne dostupné v podobe samostatnej aktualizácie pre macOS alebo Focus mód pre notifikácie a upozornenia.

macOS Monterey nainštalujete na tieto počítače Mac: 

  • MacBook 2015 a novší
  • MacBook Air Early 2015 a novší
  • MacBook Pro Early 2015 a novší
  • Mac mini Late 2014 a novší
  • iMac Late 2015 a novší
  • iMac Pro 2017 a novší
  • Mac Pro Late 2013 a novší

Na ktorú z chystaných noviniek v rámci systému macOS 12 Monterey sa tešíte najviac? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.